Новина

У музеї відкрили експозицію пам’яті захисника Сергія Янця із Корця

15:41, 21 Березня

зображення новини

У Корецькому історичному музеї відкрилась експозиція, присвячена патріоту, захиснику України із Корця – Сергію Володимировичу Янцю. Герой загинув 27 грудня 2022 року під Кремінною.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Корецького музею.

Дружина військового Оксана Янець-Дащук разом із донькою Анастасією передали речі Сергія до Корецького історичного музею та особисто підготували їх до експонування.

Життєпис Сергія Янця

Сергій Янець народився у місті Корець 20 серпня 1976 року. Він був учасником Революції Гідності. Після кривавих подій на Майдані вступив у батальйон імені генерала Кульчицького та у його лавах боровся за незалежність та суверенітет України у зоні АТО.

Після Майдану Сергій відправився на фронт, та воював у найгарячіших точках фронту з 2014 року.«Від початку широкомасштабного вторгнення рашистів, Сергій захищав Київ, потім його відправили на Схід. Певний час він був у Слов’янську. У серпні у нього була ротація два тижні. Він приїхав додому, але навіть там не думав навіть про відпочинок, постійно щось намагався робити», – розповіли рідні.

У вересні військовий повернувся на Схід. Рідні певний час навіть не знали, де був Сергій. Згодом вони дізналися, що він був у Кремінній, що на Луганщині.

Про загибель Сергія його дружину, пані Оксану, повідомили побратими ввечері 27 грудня. За інформацією рідних, ворожий дрон виявив позиції українських військових. Сергій загинув від уламків міни, смерть була миттєвою.

Вічна шана Герою!