Новина

У музеї на Рівненщині презентують мультимедійну книгу, присвячену Острозькій Біблії

17:05, 08 Серпня

зображення новини

12 серпня в Музеї книги та друкарства міста Острога відбудеться презентація мультимедійної книги, присвяченої Острозькій Біблії.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці музею.

Подія присвячена 441-річчю Острозької Біблії. Адже 12 серпня 1581 р. в Острозі було надруковано книгу святого письма, що є визначною пам’яткою книгодрукування в Україні. Це перше повне видання канонічного біблійного тексту церковнослов’янською мовою.

В анонсі йдеться, що зображення проєктується  на сторінки, які відвідувачі можуть перегортати. Книга містить 28 сторінок, на яких розповідається про титульну сторінку, друкаря та процес друку книги, про сторінку з гербом та передмову Василя-Костянтина Острозького, передмову Смотрицького, вірші, переклад та текст Біблії, папір і водяні знаки, оформлення.

Електронна книга — українська розробка студії @3dcomlab. Компанія створює нові рішення в музейному та виставковому обладнанні в поєднанні з новими технологіями.

Музей книги та друкарства останніми роками змінює підходи до показу спадщини, яку оберігає. У 2019 році експозиційна зала першого поверху була обладнана панорамною проєкцією на стіни та сенсорними панелями. Надалі в музеї був створений аудіогід та зацифровані деякі рукописні книги.

Тепер створено мультимедійну книгу, у якій на зображення проєктуються сторінки. Відвідувачі можуть ці сторінки перегортати.