Новина

У Клевані показники кількості хімікатів у повітрі перевищують норму майже у тричі

17:36, 29 Жовтня

зображення новини

25 жовтня  з 20:30 по 23:20 год спеціалісти Державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» провели дослідження атмосферного повітря в смт Клевань.

За результатами випробувань мало місце перевищення максимально разових гранично допустимих концентрацій (ГДК) окремих забруднювальних речовин у повітрі, а саме:
– по вул. Центральній, 30 – за вмістом толуолу – у 2 рази;
– по вул. Заводській, 18 –  за вмістом толуолу – у 2,25 раза та ксилолу – в 2,35 раза;
– по вул.Залізничній, 4 –  за вмістом формальдегіду – в 1,14 раза;
– по вул. Вишневій, 75 –  за вмістом толуолу – в 1,92 раза та ксилолу – в 1,4 раза;
– по вул. 1 Травня, 6 – за вмістом толуолу – в 1,95 раза та формальдегіду – в 1,1 раза.

Вимірювання проводились не за середньодобовими ГДК, які передбачені для запобігання канцерогенної, мутагенної та іншої прямої чи побічної дії на людину в умовах тривалого (цілодобового) вдихання речовини, а за максимально разовими ГДК, які встановлюють з метою запобігання рефлекторним реакціям у людини через подразнення рецепторів органів дихання (сприйняття неприємних запахів, чхання, алергічні явища, зміна біоелектричної активності головного мозку, світової чутливості очей тощо) та застосовують для оцінки впливу на здоров’я за умови інтенсивної короткочасної дії атмосферних забруднень (до 20 хвилин).

Як зазначає Рівненський обласний лабораторний центр, перевищення вмісту ароматичних вуглеводнів в атмосферному повітрі вже неодноразово фіксувались при проведенні досліджень у селищі у поточному році.

Нагадаємо, два тижні тому на території підприємства з виробництва фарби “Колор С.І.М” у селищі Клевань стався вибух. Внаслідок цього загорілося одне з приміщень, де мили тару з-під фарби. Наступного дня там також вимірювали рівень забруднення повітря. Як повідомляє Суспільне, тоді начальник відділу безпеки середовища життедіяльності Держпродспоживслужби Сергій Бернадський повідомив про виявлені перевищення вмісту бензолу і ксилолу у повітрі на підприємстві та найближчій до нього вулиці. В інших локаціях, де здійснювалася перевірка – перевищень норм концентрації шкідливих речовин не виявили.