Новина

Пам’ять Героя Тараса Більчука вшанували у Гурбинському монастирі

13:13, 15 Серпня

зображення новини

У Свято-Воскресенському Гурбинському монастирі на Повстанських могилах відслужили поминальну панахиду за учасником Революції Гідності Тарасом Більчуком. Вшанували пам’ять Героя вчора, 14 серпня, у день третіх роковин від його сметрі. Очолив богослужіння архімандрит Онуфрій, інформують у преслужбі Гурбинського монастиря.

Тарас Більчук  український художник, активний громадський діяч, учасник Майдану. Його картини розійшлися світом, роботи є в США, Канаді, Росії, Японії, Франції, Парагваї, Швеції, Польщі, Англії. Сюжети полотен пов’язані з Україною княжої доби, добою козацтва, є потртети й пейзажі.

Народився чоловік у селі Коршів на Здолбунівщині. У 2007 році повернувся в Україну зі США де працював перед цим 13 років. Взимку 2013-2014 років Більчук став активним учасником Революції Гідності. У лютому 2014-го  був побитий беркутівцями на Інститутській у Києві, в результаті чого отримав струс мозку.

Помер раптово 14 серпня 2017 року після інсульту, похований у рідному селі.

У 2016 році за громадянську мужність, самовіддане відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності нагороджений Орденом «За мужність» III ст.

Орденом Героїв Небесної Сотні художника нагороджено посмертно.

Вічна память Герою.