Новина

У Драматичному театрі Рівного відбудеться прем’єра “Енеїди”

11:20, 14 Березня

зображення новини

Цьогоріч виповнюється 225 років поемі “Енеїда” Івана Котляревського. Саме 1798-го світ побачили перші три друковані частини книги, написаної живою народною мовою. Повністю «Енеїда» вийшла в світ після смерті Котляревського, в 1842 році.

Це історія про пригоди троянського керманича Енея. Переживши руйнування батьківщини ворогами та встоявши після тривалих поневірянь, він разом зі своїм козацьким військом засновує нову омріяну державу.

З нагоди ювілею твору, 25 та 26 березня, на сцені Рівненського обласного академічного музично-драматичного театру відбудеться прем’єра “Енеїди”.

Режисер постановки – чернівчанин Іван Данілін, якого рівняни знають за виставами “Войцек”, “На полі крові” та роллю Гамлета.

“Ювілей “Енеїди” – це лише одна з причин, чому рівненський драмтеатр вирішив втілити цю історію на своїй сцені, каже режисер. Адже сьогодні оповідь Котляревського абсолютно віддзеркалює українську реальність.

Коли Котляревський пише про спалення греками Трої, він має на увазі і факт руйнування Катериною Запорізької Січі. Ми ж говоримо про нинішню спробу нищення ворогом всього українського: культури, нації, мови, літератур”, – розповідає режисер постановки.

Творці вистави обіцяють, що попри смислове навантаження, у виставі не бракуватиме комічних моментів, як того вимагає жанр епічного бурлеску. “Енеїда” буде метафоричною, сповненою впізнаваних символів і смислів.

Дійство має бути масштабним, адже учасниками вистави стане майже весь творчий склад театру. Акторський склад вистави — це рівняни.

Автором малюнку афіші прем’єрної постановки є відомий рівненський художник та музикант Юрій Григорович Журавель.

Про це повідомила Рівненська обласна рада.

Телефон каси театру: 0362 633-447, 067 320-22-00