Новина

Рівняни хочуть світлофор на мільйон

16:05, 23 Вересня

зображення новини

На конкурсі проектів на громадський бюджет зареєстровано проект встановлення світлофора на небезпечному перехресті.

Авторка проекту Оксана Пікарська пропонує встановити світлофор на центральній вулиці міста Рівного. В районі пивзаводу (вул. Соборна, 207), а саме на пішохідному переході по вул. Соборна, біля перехрестя вулиць Соборна – Петра Могили.

До проекту додається обґрунтування в якому авторка зазначає, що  найголовнішою причиною встановлення світлофору є безпека. Вона зазначає:

«Вулиця Соборна – центральна вулиця міста Рівного та є найбільш завантаженою. Останні роки відрізок шляху Костел-СтадіоПаб-Пивзавод-Райдержадміністрація, досить часто доводиться перетинати до 15-20 хв. На даному відрізку дороги дуже пожвавлений рух як пішоходів, так і транспортних засобів. Особливо це стосується пішохідного переходу біля Рівненської райдержадміністрації, поблизу якого з обох боків дороги знаходяться зупинки громадського транспорту. Поруч знаходиться Рівненська гуманітарна гімназія, в якій навчається 1196 учнів. Звертаю також увагу на той факт, що саме з вулиці Петра Могили постійно відбувається виїзд транспорту, оскільки на ній розташовано багато державних структур: Рівненський районний суд, Рівненська районна поліція, Рівненська районна прокуратура, Рівненська районна виконавча служба, Рівненська РДА, Рівненська районна рада, Управління пенсійного фонду Рівненського району.

Головною причиною заторів є недотримання пішоходами ПДР, постійним рухом пішоходів, яке унеможливлює , а часом і блокує рух всього транспорту.»

Також, пані Оксана наводить дані Управління патрульної поліції в Рівненській області, згідно яких в м. Рівне за 2018 рік саме на вулиці Соборна сталось найбільше ДТП.

Також, як приклад вона вказує подібну ситуацію в Києві. Там завдяки вдосконаленню світлофорного регулювання у зоні Хрещатика (з населенням майже 3 млн.!!!) вдалось досягти зростання середньодобової інтенсивності руху транспорту на 19%.

Бюджет проекту складає один мільйон гривень, а підтримали його вже 235 громадян.