Новина

«Світлофор Моргайко» та інші проекти громадського бюджету в Острозі будуть реалізовані незалежно від думки громади

17:15, 15 Серпня

зображення новини

13 липня на сайті Острозької міської ради з’явилося рішення координаційного комітету громадського бюджету міста Острога. За цим рішенням до голосування допустили 7 проектів. Проте, чи має голосування сенс – у цьому матеріалі.

Громадський бюджет – це частина демократичного процесу, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів ОТГ, через створення проектів для покращення громади або голосувати за проекти. На реалізацію громадських ініціатив з міського бюджету за підсумками року буде виділено 1% власних надходжень бюджету. В Острозі ця сума, за прогнозами становитиме 550 000 гривень.

Острожани подали 11 проектів, які потенційно могли бути подані на голосування усієї громади. Проте рішення координаційного комітету відсіяло частину проектів, що скоротило список до семи. Загальна сума потрібна на реалізацію яких становить 547920 грн.

Кількість проектів-переможців обмежується визначеним обсягом коштів громадського бюджету міста Острога на відповідний рік” – йдеться в положенні про громадський бюджет м. Острог. Тобто незалежно від результатів голосування ці проекти будуть реалізовані.

Процедура передбачає голосування в мережі або спеціальними анкетами в Центрі надання адміністративних послуг. Проте, ситуація виглядає абсурдною, адже в цій ситуації 200 тис з бюджету буде профінансовано навіть, якщо за нього буде один голос.

Тепер за проекти Громадського Бюджету будемо голосувати, як у Білорусі – ніби і проголосували, а що це змінить? якщо з 7 проектів потрібно обрати 7.” – зазначає громадський активіст Юрій Устимчук у мережі.

Серед великих (200 тис. Грн.) проектів, що будуть реалізовані є:

Дитячий автомайданчик «Світлофор Моргайко» – проект заступниці міського голови Оксани Ситницької. Він передбачає будівництво дитячого автомобільного майданчика розміром 20*25, де будуть представлені усі елементи дорожньої інфраструктури, дорожня розмітка та знаки. Зокрема, регульовані перехрестя з діючими світлофорами, рух по колу, пішохідні переходи, тощо.

«Підзамче»кемпінг зона просто неба. Продовження». (Зона комфортного відпочинку для всіх) Проект Ольги Стецюк, що має на меті облаштування уже прибраної та підготовленої території до повноцінної зони зручного відпочинку та зеленого туризму куди зможуть навідатись мешканці та гості міста: діти, підлітки, молодь, люди з обмеженими можливостями та інвалідністю. А зважаючи на реформу децентралізації кемпінг зона в Острозі стане відправною точкою для зелених маршрутів по майбутній Острозькій ОТГ.

Малими проектами (до 30 тис.) в Острозі облаштують велопарковки в громадських місцях, закуплять приладдя для мандрівок, туризму та пластових таборів, облаштують простір в молодіжному клубі «Надія», видадуть фотоальбом «Старий Острог» та придбають обладнання для проекту «Творчий простір просто неба».

Цікаво, що останній – проект Олега Цимбалістого, котрий також був членом координаційного комітету. Тобто, був зацікавленою особою. У протоколі щодо «Творчого простору…” зазначено “1 – утримався”. Проте, таке голосування не рятує від конфлікту інтересів щодо інших проектів, що не додає легітимності рішенню комітету.

Натомість серед не допущених є “Узвіз поруч Нової башти XVI ст.”, про актуальність якого місцеві мешканці писали в мережі. Поданий проект передбачає організацію узвозу, що з’єднують вул. Академічну та вул. Івана Федорова, забезпечують доступ до пам’яток Замкової гори, полегшують доступ жителів до рекреаційних зон, забезпечує мобільність населення.

Замок старовинний і гарний, але нажаль місцева влада не дума про благоустрій підходів до замку. Територія навколо засмічення. І з обох боків немає добротніх підходів у вигляді хоч би сходинок. А так взагалі враження приємні” – зазначає Надія Максимчук у коментарі на сервісі ГуглКарти.

Ще одним проектом, що мав підтримку у мережі є “Безпечне місто”, що  передбачає придбання та встановлення в місті 5 камер відеоспостереження. “Підсилимо звук – підсилимо місто!”, “Велосипедні шляхи Острозької ОТГ” та “Кулінарні вподобання острожан 17 ст.” теж опинилися поза списком.

Координаційний комітет з депутатів, співробітників апарату та представників громадськості ухвалив рішення, яке буде обов’язковим для наступного скликання ради та незалежно від голосування дійде до етапу фінансування. Громадський бюджет Острога не став справді бюджетом участі та інструментом реалізації ідей жителів громади. Чи буде в наступному році у жителів громади бажання подавати свої проекти? – питання відкрите.