Новина

Сьогодні вшановуємо пам’ять двох українських воїнів з Рівненщини

12:03, 29 Січня

зображення новини

Сьогодні, 29 січня, у 2015 році загинув Гарбарчук Тарас Анатолійович.

Народився хлопець 14 вересня 1995 року, проживав у смт. Гоща Рівненської області.

29 січня 2015 року під час виконання військових обов’язків поблизу міста Вуглегірськ Донецької області старший солдат Гарбарчук Т. А. зник безвісти. Причиною стало потрапляння снаряда в танк та детонація боєкомплекту. У липні експедиція ВГО “Союз. Народна пам’ять” проводила пошук на місці розбитого танку. У результаті експедиції було проведено ідентифікацію тіла загиблого.

За рішенням суду від 10 грудня 2015 року Гарбарчука Тараса Анатолійовича оголошено померлим.

Місце поховання: вважається зниклим без вісти.

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” Т. Гарбарчук нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Також сьогодні, 29 січня, у 2015 році загинув Мельник Андрій Іванович.

Чоловік народився 3 грудня 1979 року в селі Олександрія у робітничій родині. Мав старшого брата і сестру. У 1986-1997 рр. навчався в Олександрійській загальноосвітній школі. До армії працював трактористом в місцевому колгоспі. Після служби в лавах Збройних сил України працював у сфері виробництва. Був одружений, має доньку. 28 серпня 2014 року мобілізований до Збройних сил України. Мав звання старшого сержанта, був механіком-водієм 13-го окремого мотопіхотного батальйону (раніше 13-ий БТО Чернігів-1). Свій старенький танк він називав “Малюсінький”, машина була без внутрішнього зв’язку. Побратими називали Андрія “Американцем” через військову форму зі США. Зв’язок з Андрієм рідні втратили наприкінці січня 2015 р. 29 січня 2015 р. Андрій Мельник, прикриваючи побратимів, які відходили на попередні позиції біля Вуглегірська, вступив у нерівний бій з ворожою колоною сепаратистів і загинув. Воїна поховали в безіменній могилі міста Дніпропетровськ. Завдяки ДНК-експертизі його тіло було ідентифіковано та перепоховано 25 червня 2015 року в рідному селі Олександрія.

Указом Президента України № 37/2016 від 4 лютого 2016 року “за особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” А. Мельник нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Андрій Іванович Мельник нагороджений церковною нагородою – медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно). На честь героя у селі Олександрія названо вулицю.

За матеріалами  Революція гідності. Війна. Рівненщина.