Новина

Школа на Рівненщині опинилась на карантині через отруєння

16:35, 10 Вересня

зображення новини

У селі Ясногірка, що на Сарненщині, 500 дітей вже тиждень не ходять до місцевої школи.

Село не входить до «червоної» зони, проте, її закрили через те, що частина учнів відчули симптоми харчового отруєння, інформує Рівне Вечірнє.

— 16 дітей в Ясногірці звернулися по медичну допомогу до місцевої амбулаторії. Всі вони мали схожі симптоми: нудота, блювота та невисока температура. Це учні з різних класів початкової школи. Ніхто не був госпіталізований, тому що перебіг хвороби не був тяжким. Всі проходили лікування амбулаторно. Цей випадок потрібно розслідувати. Ми відібрали матеріал для проведення лабораторних досліджень. Наразі маємо тільки частину результатів. Зокрема, не відповідає санітарним вимогам вода, що постачається на харчоблок. А ось страви, які ми дослідили, не містять патогенних мікроорганізмів. Проте ми ще не маємо результатів досліджень самих дітей, які захворіли, та персоналу шкільної їдальні. Після того, як їх отримаємо, зможемо робити висновки про причину захворювання. – прокоментував начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Рівненській області Василь Тонконоженко.

Школа перебуває на карантині і навчання там не відбувається, адже може виявитися, що причина масового захворювання не пов’язана з харчуванням у їдальні. Це може бути ротавірусна інфекція, і тоді потрібно, щоб деякий час діти не контактували одне з одним, щоб не продовжувався ланцюжок інфікування.

Тим часом в поліції повідомляють, що на навчання до школи в Ясногірці в той день, коли було зафіксовано спалах інфекції, загалом не з’явилися 68 дітей. Можливо, частина з них теж мала симптоми захворювання, проте по медичну допомогу їхні батьки не звернулися.