Новина

СБУ на Рівненщині викликає на допити родичів добровольців

12:33, 18 Вересня

зображення новини
Брата добровольця “Азову” Миколи Ляховича Сергія викликали на допит в СБУ. Про це повідомив Микола Ляхович у соціальній мережі Facebook.
“Звертаю увагу, що мій рідний брат Сергій Ляхович весною-осінню 2014 року, навіть за межі Рівненської області не виїжджав, а його завтра на 10 годину ранку викликали в міжрайонне СБУ говорити про “добровольчий рух 2014 року” і “гаазький суд” … Як вам такий 1937-й? І це не Схід і не Південь України, а Рівненське Полісся де зародилося УПА в Другу Світову війну…” – написав Микола Ляхович.
“Хочу публічно повідомити “оптимістів в цивільному”, які самі зізналися, що читають мої сторінки, що я готовий сам явитися на офіційний виклик у встановленому порядку. Але тут же зазначу, що доки не буде Закону України який захищає учасників українського добровольчого руху від переслідувань за виконання свого Конституційного обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, доти я не даватиму жодних показів і пояснень відповідно до 63 ст. Конституції України, щоб захистити і своїх побратимів і своїх близьких від будь яких спроб реваншу антиукраїнських сил” – зазначив у дописі дорброволець.
Сергій Ляхович з’явився на допит, проте відмовився свідчити, посилаючись на своє законне право.
Микола Ляхович – дброволець сучасної російсько-української війни. Займався громадсько-політичною діяльністю ще з 90-их років. Був членом УНА-УНСО. За участь в акції “Україна без Кучми” 9 березня 2001 року був ув’язнений та зазнав тортур. 2003 року Парламентською Асамблеєю Ради Європи затверджено текст Резолюції №1346 (2003) “Виконання обов’язків та зобов’язань Україною”, в якій всіх засуджених “які брали участь у політичній демонстрації 9 березня 2001 року”, визнано “політичними в’язнями в Україні”. Засновник громадської ініціативи «Поліська Січ», яка проводить збір спогадів учасників національно-визвольних змагань на Поліссі.

Навесні 2015 року очолив новостворений відділ національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України.