Новина

Рятувальники пояснили, чому Рівненщина в димовій завісі

13:57, 23 Жовтня

зображення новини

Рятувальники Рівненщини сьогодні зранку за допомогою квадрокомптера відзняли карти задимлень поблизу Рівного.

За словами управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, це пов’язано з спаленням трави мешканцями краю.

“Зараз активний сезон масового опадання листя, у зв’язку з чим громадяни згадують про погані традиції – палити листя. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Наприклад, тліюче листя й трава без доступу кисню виділяють бензопірен. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.
До всього цього ще додається погодний фактор. Уже тривалий час над Рівненщиною переважає антициклональний характер погоди, коли опади малоймовірні, вітер або слабкий, або взагалі штиль. Тому навіть від одного невеликого багаття в умовах антициклону і штилю дим поширюється на величезну територію району й горизонтально, і вертикально” – пишуть в ДСНС.

Рятувальники закликають мешканців Рівненщини не спалювати сміття та суху траву. Бережіть власне життя і здоров’я.

Кадри задимлення населених пунктів поблизу Рівного та в окремих районах обласного центру.

Кадри задимлення населених пунктів поблизу Рівного та в окремих районах міста обласного центру. Це сьогоднішнє відео відзняте рятувальниками ДСНС Рівненщини за допомогою квадрокоптера. З ЧИМ ЦЕ ПОВ'ЯЗАНО!!! Зараз активний сезон масового опадання листя, у зв'язку з чим громадяни згадують про погані традиції – палити листя. При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму, до складу якого входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали та низка канцерогенних сполук. Наприклад, тліюче листя й трава без доступу кисню виділяють бензопірен. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.До всього цього ще додається погодний фактор. Уже тривалий час над Рівненщиною переважає антициклональний характер погоди, коли опади малоймовірні, вітер або слабкий, або взагалі штиль. Тому навіть від одного невеликого багаття в умовах антициклону і штилю дим поширюється на величезну територію району й горизонтально, і вертикально.Рятувальники закликають мешканців Рівненщини не спалювати сміття та суху траву. Бережіть власне життя і здоров'я.

Опубліковано Головне управління ДСНС у Рівненській області Середа, 23 жовтня 2019 р.