Новина

Рівнерада програла перший суд щодо зведення кіосків біля «Сільпо»

12:46, 08 Грудня

зображення новини

Управління містобудування та архітектури Рівнеради програло суд першої інстанції у справі щодо зведення кіосків біля супермаркету “Сільпо” на вулиці Київській.

Як повідомив рівненський адвокат Юрій Клекотка на своїй фейсбук-сторінці, справу розглядали без участі сторін.

Про це розповідає Суспільне.

Підприємець Олександр Сачевчич повідомив Суспільному, що таким рішенням суду задоволений, а відкриття кіосків планує до кінця грудня.

Бізнесмен також сказав, що обдумає можливість взяти участь у різдвяному конкурсі фасадів “Настрій міста: Різдво”.

Ситуація триває 3-й місяць.

7 вересня навпроти супермаркету “Сільпо” на Київській, 69 у Рівному розпочали облаштовувати споруди. Підприємець Олександр Сачевчич тоді казав, що має на це всі дозволи. Поліція почала розслідувати можливе самовільне захоплення міської землі. Ввечері 21 вересня на місці будівництва декілька депутатів Рівнеради зібрали акцію, на якій заявили про незаконність робіт.

30 вересня Рівнерада з другої спроби зобов’язала начальника управління містобудівництва та архітектури скасувати паспорти прив’язки тимчасових споруд навпроти супермаркету “Сільпо”. Тоді головний архітектор міста Дмитро Котляров зазначив, що дії міськради може скасувати суд.

8 жовтня мер Рівного Олександр Третяк заявив: якщо виконавець робіт сам не демонтує споруди навпроти”Сільпо”, то це зробить місто. Він записав відео на фоні будівництва й продемонстрував наказ, підписаний головним архітектором Рівного про скасування паспортів прив’язки для цих тимчасових споруд.

11 жовтня комісія міськвиконкому обстежила споруди та склала акт, у якому зобов’язала замовника будівництва добровільно демонтувати їх до 18 жовтня, а 12 жовтня комісія міського управління Державного архітектурно-будівельного контролю розпочала перевірку законності будівництва.

13 жовтня стало відомо, що суд тимчасово призупинив наказ про скасування паспортів прив’язки на “тимчасові споруди” навпроти “Сільпо” у Рівному. Підприємець пояснив, що таким чином усунуто перепони у продовженні будівництва.

Рівнерада програла перший суд

Підприємець Сачевчич розповів Суспільному, що вважає рішення суду правильним, оскільки має всі дозволи на встановлення тимчасових споруд.

“Я рішенням суду задоволений, тому що витратив рік, закінчив будівництво, прийняв людей. І тепер програти – це було б дуже складно вийти з такої ситуації”, – повідомив він.

І додав, що наразі йде набір підприємців та персоналу для роботи у кіосках. У магазинчиках торгуватимуть кавою, їжею, мобільними телефонами тощо.

“У планах – різні напрямки, аби не перетинались, щоб відрізнялись. Як тільки буде кому там торгувати, одразу кіоски й запрацюють. Думаю, до Нового року відкриємось”, – уточнив бізнесмен.

Він також сказав, що обдумає можливість взяти участь у різдвяному конкурсі фасадів “Настрій міста: Різдво”, який триватиме до 19 грудня включно.

Реакція Рівнеради

Міський голова Рівного Олександр Третяк під час звітування на Суспільному вчергове назвав ситуацію ганебною.

“Це ганебне явище, коли ті чи інші люди, бізнесмени думають, що можна так нахабно забирати міську землю. Я казав неодноразово: ну давайте разом підемо, можемо взяти болгарки і позрізаємо, але буде ряд кримінальних справ. Я закликаю свідомих мешканців: давайте будемо бойкотувати, не купувати там”, – сказав Олександр Третяк.