Новина

Рівненські підприємці протестують

14:57, 28 Жовтня

зображення новини

У Рівному представники малого бізнесу виїхали на автопробіг. Про це повідомляє рівненський портал ЧаРівне.

Підприємці не задоволені законами, які нещодавно прийняла Верховна рада України. Йдеться про закони 19 жовтня №128-IX і №129-IX.

Головні зміни стосуються використання касових апаратів фізособами-підприємцями (ФОП). Крім того, введено поняття електронного чека і кешбеку.
Із 1 січня 2021 року використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО, тобто касових апаратів) стане обов’язковим для всіх платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп незалежно від виду діяльності. Для окремих категорій підприємців ці зміни набудуть чинності з 1 жовтня наступного року.

Також є нововведення у частині контролю використання цієї системи. Якщо в чеку немає однієї або кількох позицій вартістю понад 850 грн кожна, покупець може передати скаргу органу контролю. Якщо внаслідок перевірки податкової служби підтвердиться факт порушення, підприємцю загрожує штраф у розмірі 150% від вартості товару, проданого не за чеком. Частину штрафу отримає покупець (це і є “кешбек”), частину – державний бюджет.