Новина

Рівненська обласна рада проситиме у керівництва держави не закривати санаторні школи

16:53, 11 Березня

зображення новини

Сьогодні, 11 березня, депутата Рівненської обласної ради проголосували за звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення закриття та забезпечення можливості подальшого функціонування санаторних шкіл. На пленарному засіданні сесії це рішення підтримало 45 з 63 присутніх депутатів.

Відповідно до Закону України «Про «Про повну загальну середню освіту», який Верховна Рада України прийняла в другому читанні 16 січня 2020 року, в підпункті 8, пункту 3, розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» зазначено: «з 2020 року санаторні школи (санаторні школи-інтернати) припиняють набір учнів до 1-9 класів». Однак, 13 липня 2020 року вказаний підпункт було викладено в новій редакції: «до 1 липня 2021 року засновники санаторних шкіл (санаторних шкіл-інтернатів) зобов’язані змінити тип таких закладів освіти на один з типів закладів загальної середньої освіти, що передбачені цим Законом».

Так, депутати обласної ради стурбовані таким рішенням, адже припинення таких закладів шляхом реорганізації чи ліквідації, тобто закриття санаторних шкіл (санаторних шкіл-інтернатів), без встановлених аналогів або альтернатив, призведе до порушення прав тисяч дітей.

Вони за станом здоров’я, зокрема через психоневрологічні захворювання, хворі на сколіоз і цукровий діабет, із захворюваннями серцево-судинної системи, хронічними неспецифічними захворюваннями органів дихання та травлення, малими й неактивними формами туберкульозу, будуть позбавлені права здобувати одночасно загальну середню освіту та отримувати належне лікування.

Зупинення функціонування санаторних шкіл перекреслить багаторічну працю колективів, батьків, місцевого самоврядування щодо розвитку матеріальної бази санаторних шкіл (санаторних шкіл-інтернатів), сотні лікарів та педагогів стануть безробітними.

Окрім того, до депутатів обласної ради звернулося чимало стурбованих батьків, керівників закладів, депутатів місцевих рад з вимогою подальшого функціонування в Україні санаторних шкіл (санаторних шкіл-інтернатів).

«Подальше функціонування санаторних шкіл (санаторних шкіл-інтернатів) забезпечить підтримку існуючої системи навчально-виховної роботи, яка дозволяє розвивати здібності і таланти учнів, допомагає кожному вихованцю стати здоровою фізично і багатою духовно особистістю, вдячною державі за турботу і готовою в майбутньому віддати свої сили і знання для її розбудови», – зазначаються у зверненні.

Так, депутати обласної ради у вищих органів влади просять виключити і вважати незаконним підпункт 8, пункту 3 в розділі Х «Прикінцеві та перехідні положення» законопроекту України «Про повну загальну середню освіту», який знищує можливість здобути освіту з відповідним медичним супроводом.

Повний текст звернення – за посиланням.

*соціальна реклама