Новина

Рівненська бібліотека запрошує на безкоштовні екскурсії середмістям

16:55, 22 Вересня

зображення новини

Цієї неділі, 25 вересня, усіх охочих запрошують на пішохідні екскурсії вулицями Михайла Драгоманова та 16 Липня у Рівному. Екскурсія безплатна та без реєстрації.

Про це повідомляє Рівненська обласна бібліотека.

Під час подорожі екскурсанти дізнаються історію однієї з найстаріших вулиць Рівного – Драгоманова. Частина її пролягає на місті колишнього палацово-паркового ансамблю володарів міста князів Любомирських.

Початок о 13:00. Збір групи – Рівненська обласна бібліотека (вул. Короленка, 6).

Телефони для довідок: 63-33-39, +38 067 360 7427.

Вулиця Драгоманова була Гімназійною, Директорською, Сенаторською, Пироговською, Бандурського. Під час окупації – Шлосштрассе (Замкова), а у післявоєнний період мала назву Калініна. Сучасну назву отримала в 1991 році на честь українського громадського діяча, науковця, публіциста Михайла Драгоманова. Саме тут він зупинявся, гостюючи у Рівному в 70-х роках ХІХ століття. По вулиці Драгоманова збереглися будинки колишньої чоловічої гімназії, Повітової каси хворих, Оранжереї князів Любомирських та військовий бункер Еріха Коха.

Вулиця 16 Липня має свою давню таємничу історію. Вона називалась Директорська, Галлера, Кенігсбергштрассе, Леніна, Комуністична, 16 Липня – з 1991 року. Протягом століть вона була місцем, де відбувалося багато історичних подій. Будинки на цій вулиці є пам’ятками історії та культури.