Новина

Рівненщина показує вкрай низький показник щеплень від дифтерії

12:56, 31 Жовтня

На Рівненщині лише 51,5% дітей отримали вакцинацію проти дифтерії. Загалом по області на сьогодні є майже 10 000 дітей, які не вакциновані проти дифтерії. Крім того в області є 10452 дітей, які не отримали ревакцинацію.

Ситуація із щепленями дорослих не є кращою. В області ревакцинація дорослих виконана на 44,3%, а  83 895  повнолітніх потребують щеплення проти дифтерії.

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, впродовж цього року в Україні було зафіксовано 20 випадків дифтерії, 18 з яких – у жовтні.  П’ять випадків були підтверджені лабораторно у Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях.
Як відповів на запит журналістів завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Рівненського обласного лабораторного центру Віктор Мороз, за 9 місяців поточного року по області ми маємо вкрай низькі показники виконання щеплень проти дифтерії.
“У місті Рівному дещо краща ситуація. Вакциновано 64,3% дітей першого року життя. Доросле населення охоплене щепленями проти дифтерії на 82,2%. Всього по місту є 5 353 осіб серед дорослого населення, які потребують щеплення проти дифтерії” – зазначив Віктор Мороз.

Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним механізмом. Джерелом інфекції є хвора людина або носій Corynebacterium diphtheriae, яка виділяє токсин. Інкубаційний період хвороби триває 3-10 днів. Дифтерія страшніша за кір, бо смертність від неї набагато вища. За статистикою, з тисячі хворих помирає від 50 до 100 людей. Захищені ті, хто вакциновані – 99% людей, які мають щеплення від дифтерії, не хворіють. Симптоми дифтерії: біль у горлі, підвищена температура, набряки слизової ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, сиплий голос, набряк шиї та збільшення лімфатичних вузлів. Також у горлі людей, що захворіли, з’являються плівки, які можуть ускладнювати дихання та ковтання.