Новина

Ринок землі близько. Що робити фермерам, яким не вистачає грошей?

14:30, 31 Липня

Купити землю після скасування мораторію малим господарствам буде простіше. Фермери зможуть отримати широкий доступ до банківських позик, у тому числі — на придбання землі. Що це за новий інструмент і як він працюватиме.

 

Як допомогти фермерам і малим агрокомпаніям отримати доступ до фінансування, яке знадобиться їм для придбання землі в разі запуску ринку? Відповідь на це питання — ключ до успіху реформи.

 

Один з головних страхів фермерів, які виступають проти ринку землі, — як їм конкурувати з агрохолдингами та великими покупцями без достатнього фінансового ресурсу.

 

Україна тут не унікальна, і це не єдина країна, яка стикається з необхідністю розвивати фінансування для малого та середнього аграрного бізнесу.

 

Згідно з дослідженнями Світового банку, у країнах, що розвиваються, 55-68% офіційно зареєстрованих малих і середніх бізнесів недостатньо обслуговуються фінансовими організаціями або не обслуговується зовсім.

 

Проте є шляхи вирішення цієї проблеми, які повинні влаштувати всіх учасників ринку.

 

Днями один з варіантів був озвучений в ході дискусії під егідою Незалежної асоціації банків України (НАБУ) про те, як активізувати кредитування малого і середнього агробізнесу в Україні.