Новина
Просвітяни привітали рівненських письменників із 40-річним ювілеєм організації
15:00, 14 Червня

Рівненська обласна організація Національної спілки письменників України відзначає свій 40-річний ювілей.
З цією поважною датою колег привітали представники Рівненського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, з якими спілчани впродовж десятиліть плідно співпрацюють, дбаючи про розвиток українського слова, духовної та національної культури краю.
Ще задовго до проголошення незалежності України письменники разом із просвітянами віднаходили й досліджували життєписи та твори несправедливо замовчуваних радянською владою митців: Валер’яна Поліщука, Уласа Самчука, Бориса Тена, Олекси Стефановича, Олени Теліги, Олега Ольжича.
Спільно проводилися імпрези й лекції в просвітянському університеті, відкривалися пам’ятні дошки.
Багаторічна співпраця має й практичні плоди. Зокрема, «Просвіта» виступила ініціатором обласної премії імені Григорія Чубая.
Також за рішенням правління об’єднання щорічно вручається спеціальна відзнака для письменників-просвітян у рамках престижного конкурсу “Краща книга Рівненщини”.
Окремою гордістю є обласний літературний конкурс для школярів “Перло многоцінне”. Заснований рівненськими письменниками та підтриманий «Просвітою», він проводиться вже понад 30 років.
Символічно, що чимало його юних конкурсантів з часом виросли й поповнили лави обласної спілки письменників.
Урочистості з нагоди ювілею, які зібрали літературну еліту Рівненщини, відбулися 12 червня.
Привітати іменинників прийшли представники влади, творчі союзи краю, делегації з Волинської, Тернопільської та Хмельницької областей.
Серед почесних столичних гостей на свято завітали голова НСПУ Микола Сидоржевський та відомий академік, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка, наш видатний земляк Микола Жулинський.
