Новина

Просвітяни привітали рівненських письменників із 40-річним ювілеєм організації

15:00, 14 Червня

зображення новини

Рівненська обласна організація Національної спілки письменників України відзначає свій 40-річний ювілей.

З цією поважною датою колег привітали представники Рівненського обласного об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, з якими спілчани впродовж десятиліть плідно співпрацюють, дбаючи про розвиток українського слова, духовної та національної культури краю.

Ще задовго до проголошення незалежності України письменники разом із просвітянами віднаходили й досліджували життєписи та твори несправедливо замовчуваних радянською владою митців: Валер’яна Поліщука, Уласа Самчука, Бориса Тена, Олекси Стефановича, Олени Теліги, Олега Ольжича.

Спільно проводилися імпрези й лекції в просвітянському університеті, відкривалися пам’ятні дошки.

Багаторічна співпраця має й практичні плоди. Зокрема, «Просвіта» виступила ініціатором обласної премії імені Григорія Чубая.

Також за рішенням правління об’єднання щорічно вручається спеціальна відзнака для письменників-просвітян у рамках престижного конкурсу “Краща книга Рівненщини”.

Окремою гордістю є обласний літературний конкурс для школярів “Перло многоцінне”. Заснований рівненськими письменниками та підтриманий «Просвітою», він проводиться вже понад 30 років.

Символічно, що чимало його юних конкурсантів з часом виросли й поповнили лави обласної спілки письменників.

Урочистості з нагоди ювілею, які зібрали літературну еліту Рівненщини, відбулися 12 червня.

Привітати іменинників прийшли представники влади, творчі союзи краю, делегації з Волинської, Тернопільської та Хмельницької областей.

Серед почесних столичних гостей на свято завітали голова НСПУ Микола Сидоржевський та відомий академік, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка, наш видатний земляк Микола Жулинський.