Новина
Давні артефакти і сучасність: в Острозі презентують віртуальний музей
16:30, 24 Вересня

Форум «Культурна спадщина в ХХІ ст. Князі Острозькі» відбудеться у п’ятницю, 27 вересня, в Національному університеті «Острозька академія». Упродовж дня будуть презентовані результати проекту «Віртуальний музей спадщини князів Острозьких» та відбудеться робота у двох секціях.
До слова, у межах першого етапу проекту відзнято 5 відео 360 про діяльність княжого роду, оцифровано 20 автентичних експонатів доби князів Острозьких та створено веб-ресурс з 4 мовними версіями.
Під час форуму учасники матимуть змогу послухати цікавих спікерів у секціях «Новий digital вимір спадщини» та «Реконструкція спадщини в ХХІ ст.». Відкриття та секції проходитимуть у аудиторія П4 з 9:30 до 17 години.
Організатори обіцяють, що впродовж форуму усі охочі зможуть перенестися у віртуальну реальність аби дізнатись нові цікаві факти про спадщину княжого роду Острозьких.
Опубліковано Віртуальний музей спадщини князів Острозьких Четвер, 19 вересня 2019 р.
У секції «Новий digital вимір спадщини» учасники матимуть нагоду познайомитись з представниками креативних студій, які створюють інноваційні продукти для роботи з культурною спадщиною.
Впродовж роботи секції «Реконструкція спадщини в ХХІ ст.» про особливості своєї роботи розповідатимуть реставратори, художники та майстри.
Завершиться форум інтерактивною екскурсією Острозьким замком.
Програма форуму
09:30 – вітальна кава
10:00 – 10:30 – урочисте відкриття форуму та вітальні слова від почесних гостей.
10:30 – 11:00 – презентація проекту «Віртуальний музей спадщини князів Острозьких»
11:00 – початок роботи секції «Новий digital вимір спадщини»
- «Віртуальна реальність як елемент взаємодії зі спадщиною» Микита Богданов, продюсер New Cave studio (м. Київ);
- «Оцифрування експонатів. Можливості використання» Андрій Малюський, керівник Town image studio;
- «Купи квиток»Тарас Кушнірук, CEO компанії Qwerme
- Олег Костюкевич, Lionest 360 «Інструменти Google для популяризації спадщини».
– Юрій Преподобний, студія Skeiron «Цифрове збереження через промоцію – перший крок до відновлення»; - Панельна дискусія «Як спадщині подружитись з технологіями?» (Андрій Брижук, New Cave studio, Анастасія Хеленюк).
13:00 – обід
14:00 – початок роботи секції «Реконструкція спадщини в ХХІ ст.»
- «Як зберегти картину пополяризуючи історичну подію» Дмитро Маслов, заступник директора музею і виконавчий директор благодійної організації «Благодійний фонд Рівненського краєзнавчого музею»;
- «Переосмислення художніх образів доби князів Острозьких» Юрій Нікітін, художник
- «Унікальний ювелірний проект – шахи князів Острозьких» Август Вольський;
- «Елементи спадщини князів Острозьких в книжковій справі XXI ст.» Валентин Колонтай, майстер середньовічного друкарства, майстерня FORZATS;
- «Дослідження та реконструкція предметів побуту князівської родини Острозьких» Микола Бендюк, мистецтвознавець, керівник Центру мистецтвознавства НаУОА;
– Панельна дискусія «Реконструкція – копіювання чи переосмислення?»
17:00 – інтерактивна екскурсія Острозьким замком «Interaction».(вул. Академічна 5)
У програмі можливі зміни.
Віртуальний музей спадщини князів Острозьких перша спроба синтезувати всю наявну інформацію про надбання князівського роду у вигляді онлайн платформи для дослідження та популяризації спільної історії. Одним з ключових напрямків діяльності команди проекту є налагодження співпраці між різними інституціями, країнами та регіонами для популяризації спільної спадщини та створення міжнародних культурних маршрутів та мереж.
Форум та перший етап проекту реалізовують за підтримки Українського культурного фонду, Національного університету «Острозька академія» та Острозької міської ради.