Новина

Повторні заяви на субсидії: хто має подати їх у Рівному

13:26, 19 Вересня

зображення новини

У Рівному майже дві тисячі домогосподарств до жовтня мають подати у департамент соцзахисту заяви на отримання житлової субсидії на сезон 2021-2022. Це регламентують зміни до постанови Кабміну, повідомила в етері “Сьогодні. Головне” на Суспільному начальниця міського відділу з призначення житлових субсидій Тетяна Горбатюк.

Кого це стосується

Начальниця міського відділу з призначення житлових субсидій департаменту соцзахисту Тетяна Горбатюк розповіла Суспільному: у квітні 2021-го уряд прийняв ряд змін до постанови, які стосуються майнового стану сімей. Також до постанови внесли пункт про перепризначення за зверненням кожного домогосподарства окремо.

Через пандемію коронавірусу уряд переглянув свої поправки й 19 травня визначив категорію домогосподарств, яким потрібно звернутися за призначенням житлових субсидій – тим, кому призначили житлову субсидію в попередньому опалювальному сезоні в безготівковій формі, індивідуальним забудовникам, орендарям, внутрішньо переміщеним особам та тим, кого виключали з кладу сім’ї та хто проживає на іншій територіальній одиниці“, – зазначила начальниця.

Всім іншим категоріям, додала вона, субсидії надаються автоматично після верифікації

Як призначають субсидію

Субсидію призначають з травня на 12 місяців – по квітень наступного року, до закінчення опалювального сезону, – повідомила Суспільному Тетяна Горбатюк. На час карантину у Кабміні прийняли постанову, згідно з якою до жовтня 2021 року діє збільшена на 50% соціальна норма.

З жовтня ми повернемося до попередньої норми. Але, якщо увійдемо до “червоної” зони, то соціальні норми знову будуть збільшені“, – уточнила начальниця.

Також вона додала, що для набуття субсидії на травень у домогосподарстві не повинно бути купівлі автомобілів, житла, майна на понад 50 тисяч. Якщо житло перебуває у спільній, сумісній або частковій власності, або це будинок, який знаходиться у сільській місцевості, чи це кімната у гуртожитку – субсидія буде, – зазначила Тетяна Горбатюк.

Хто не може отримати субсидію

Рішення щодо надання субсидії приймають по кожному домогосподарству індивідуально, – зазначила Тетяна Горбатюк. Величина субсидії залежить від доходів сім’ї.

Не можна сказати, що відсоток буде визначений кожному чітко однаково. Розрахунок проходить від отриманих платежів та доходів. У жовтні, під час перепризначення субсидій на опалювальний сезон, ми без звернення громадян робимо запити до пенсійних фондів, податкових, отримуємо дані про доходи та проводимо розрахунок“, – сказала посадовиця.

Згідно з її словами, за новими умовами прав на житлову субсидію не мають домогосподарства, в яких два і більше житла в одного члена сім’ї.

Якщо у чоловіка є будинок і у дружини є будинок – це не стосується цього. Мова йде, якщо в однієї людини два житла і більше“, – пояснила Тетяна Горбатюк.

І додала: якщо у людини авто до п’яти років або два автомобілі до 15 років, чи депозит у понад 100 тисяч гривень, чи відбулась купівля майна на понад 50 тисяч за місяць до звернення – субсидію не нарахують.

Сюди відносять і заборгованість за сплату аліментів і неповернення коштів у попередні періоди отримання субсидій. Згідно з постановою, якщо людина здійснила чи купівлю, чи будь-що інше, вона має право отримувати субсидію до закінчення періоду. Якщо з’ясують такі обставини за допомогою верифікації, то дана сім’я не має права на отримання субсидії – її припиняють навіть посеред опалювального сезону, з моменту виявлення“, – уточнила начальниця міського відділу управління соцзахисту.

Хто звертається по субсидії

З травня 2021 по вересень до міського відділу соцзахисту звернулися 2074 домогосподарства з заявами. Ще 1997 потрапили під автоматичний перерахунок, але їм потрібно подати нову заяву до першого жовтня.

Як правило, це ті домогосподарства, яким житлова субсидія на опалювальний сезон не виходить. У них виходить вона на нуль і вони зазвичай звертаються до нас у жовтні“, – розповіла Тетяна Горбатюк.

Згідно з її словами, з лютого 2019 року використовують механізм виплати субсидій — монетизацію. Гроші на субсидію почали надходити тим, хто в попередніх періодах були отримувачами, на пенсійні картки або картки зручного банку.

Люди, які у нас постійно отримують субсидію, розуміють, що за наявності боргу субсидія не надається. Раніше людина, яка отримувала субсидію і була боржником, після погашення боргу отримувала субсидію лише в безготівковій формі. Такого ніхто не хотів і тому справно платять“, – сказала начальниця.