Новина

Попи московського патріархату не виїхали з Лаври і проводять службу

10:30, 30 Березня

зображення новини

УПЦ московського патріархату не виїхала з території Києво-Печерської лаври, попри те, що договір оренди храмів у неї закінчився 29 березня. Станом на ранок 30 березня священники “УПЦ МП” проводять у лаврі богослужіння.

Про це у ефірі національного марафону новин повідомляє “Українська правда”.

Зазначається, що “УПЦ МП” проводить і транслює службу у прямому ефірі у соцмережах. Журналісти нацмарафону новин повідомили, що богослужіння триватиме до 10 ранку. О 10 ранку на територію Києво-Печерського заповідника має прибути комісія і має розпочатися процес передачі майна лаври державі.

За рішенням Міністерства культури, договір оренди Лаври в Києві з “УПЦ МП” припинено, і до 29 березня попи московського патріархату мали залишити Лаврський заповідник включно з Нижньою лаврою.

Але намісник Лаври митрополит Паша заявив, що вони не планують цього робити і подають позов проти національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Він також відкрито погрожував президенту України Володимиру Зеленському, а міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка назвав “одержимим диявольським збісненням”.

Читайте також: Синод Православної церкви України вирішив утворити релігійну організацію “Почаївська Свято-Успенська лавра”.