Новина

Попри війну Рівненська облрада витрачає щомісяця понад пів мільйона на зарплати голові і заступникам

12:30, 26 Березня

зображення новини

До повномасштабного вторгнення Рівненська обласна рада витрачала на зарплати голови та заступників щомісяця трохи менше як 200 тисяч гривень. Саме такі суми були у січні та лютому 2022-го. Проте попри війну, витрати на оплату праці очільників облради торік зростали і у жовтні перевищили 400 тисяч гривень, а у грудні – 600 тисяч.
Оскільки декларації посадовців під час воєнного стану закрили, “Четверта влада” розповідає скільки платники податків заплатили керівникам обласної ради у 2022 році.

До повномасштабного вторгнення Рівненська обласна рада витрачала на зарплати голови та заступників щомісяця трохи менше як 200 тисяч гривень. Саме такі суми були у січні та лютому 2022-го. Проте попри війну, витрати на оплату праці очільників облради торік зростали і у жовтні перевищили 400 тисяч гривень, а у грудні – 600 тисяч.

Зріст виплат на зарплати керівникам РОР пов’язаний, перш за все, з тим, що з вересня у Рівненській обласній раді побільшало заступників – з двох до чотирьох. «Працевлаштували» таким чином представників від кожної з фракцій, що влітку створили більшість і переобрали голову ради.

Тоді замість представника «Європейської солідарності» Сергія Кондрачука головувати став депутат від «Слуги народу» та тодішній директор Рівнеоблводоканалу Андрій Карауш.

Також наприкінці 2022-го, окрім премій, голова і всі четверо його заступників отримали від 40-ка до 62 тисяч гривень матеріальної допомоги на оздоровлення та стільки ж – матеріальної допомоги на «вирішення соціально-побутових питань».

«Четверта влада» вже писала, що нинішня система оплати праці працівників державних органів є неефективною та застарілою.

Посадовий оклад у голови – менше як 20 тисяч гривень, у заступників – трохи більше 15-ти. І вони складають всього 23%-32% від виплат, які насправді отримають посадовці.

Більшість, а це близько або більше 70% – це премії, надбавки, стимулюючі виплати, розмір яких, як правило, визначає керівник, часто спираючись не на результати роботи, а на власне суб’єктивне бачення.

Сергій Кондрачук, перебуваючи на посаді голови обласної ради, не отримував матеріальної допомоги.До 12 серпня 2022 року головою Рівненської обласної ради восьмого скликання був Сергій Кондрачук, представник партії «Європейська солідарність».

Найвищу заробітну плату Кондрачук отримав під час звільнення – 103 тисячі 490 гривень до оподаткування і сплати аліментів (55 тисяч 539 гривень на руки). Левову частку цієї суми склала компенсація за невикористану відпустку – 72 тисячі 819 гривень.

Найнижча заробітна плата була у березні – 26 тисяч 605 грн (14 тисяч 278 гривень на руки).

Посадовий оклад голови обласної ради складав 19 тисяч 360 гривень. Все інше – це додаткові виплати: за ранг, вислугу років, надбавка за особливий характер роботи та інтенсивність праці, різного роду премії, відпускні, індексація, лікарняні.

Також Сергій Кондрачук отримував надбавку за таємні документи – до трьох тисяч гривень на місяць. Матеріальної допомоги у 2022 році Сергію Кондрачуку не виплачували.

Щомісяця з нарахованих доходів Сергія Кондрачука вираховували, крім податку 18% та військового збору 1,5%, аліменти. Найменшу суму аліментів він сплатив у березні – 7 тисяч 139 гривень, найбільшу – у серпні – 27 тисяч 770 гривень.

Голова обласної ради Андрій Карауш отримав у грудні 125 тисяч матеріально допомоги.
В Андрія Карауша посадовий оклад такий, як і був у Кондрачука, – 19 тисяч 360 гривень.

Щомісяця, крім вересня 2022 року, Андрій Карауш отримував премію – від 11-ти до 22-х тисяч гривень.

Також йому нарахували додатково премію у листопаді до Дня місцевого самоврядування – 38 тисяч 720 гривень. Виплачують щомісячні премії голові та заступникам відповідно до рішень, які проголосували депутати облради у грудні 2022-го та грудні 2020-го.

А вже у грудні голова облради, окрім премії, відпускних, надбавки за інтенсивність та особливий характер роботи, отримав матеріальну допомогу на оздоровлення – 62 тисячі 848 гривень. Та таку ж суму – на вирішення соціально-побутових питань.

Загальна сума у грудні для Андрія Карауша склала 197 тисяч і 9 гривень коштів платників податків. На руки він отримав 158 тисяч 592 гривні. Для порівняння, за вересень на руки голова облради мав 31 тисячу 831 гривню.

Перший заступник голови Рівненської обласної ради Микола Кучерук отримав у грудні 2022-го 115 тисяч матеріальної допомоги.
«Батьківщинівця» Миколу Кучерука обрали першим заступником голови Рівненської обласної ради 9 вересня 2022 року.

Його посадовий оклад – 16 тисяч 940 грн. Найменшу зарплату Микола Кучерук отримав у свій перший місяць роботи на посаді – 18 тисяч 615 гривень на руки. Вже у жовтні йому виплатили 60 тисяч 20 гривень, а у грудні – 135 тисяч 255 гривень.

З жовтня перший заступник щомісяця отримував премію (14-21 тисячу гривень). У жовтні також додатково одержав 16 тисяч 940 гривень премії до державних свят, а у листопаді – 33 тисячі 880 гривень до Дня місцевого самоврядування.

У грудні Кучеруку нарахували 57 тисяч 689 гривень матеріальної допомоги на оздоровлення і стільки ж на вирішення соціально-побутових проблем.

Сергій Свисталюк – 109 тисяч матеріальної допомоги.

Заступник голови облради Сергій Свисталюк у 2022-му році із першого заступника став просто заступником.
Представник Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Свисталюк заступником та першим заступником голови облради – вже друге скликання. До вересня 2022-го він мав посаду першого заступника, потім став заступником.

До пониження його посадовий оклад становив 16 тисяч 940 гривень. Опісля – 15 тисяч 125 гривень. Торік він отримував щомісячну премію, окрім березня, квітня і вересня.

Найвищу заробітну плату Сергій Свисталюк отримав у липні – 119 тисяч 429 гривень до оподаткування (96 тисяч 140 гривень на руки). Бо саме тоді, ще як першому заступнику, йому виплатили 59 тисяч 897 гривень матеріальної допомоги на оздоровлення.

Допомогу на вирішення соціально-побутових питань Сергію Свисталюку нарахували у жовтні – 49 тисяч 786 гривень. На руки того місяця він отримав 94 тисячі 992 гривні.

Найнижча заробітна плата посадовця за минулий рік була у березні — 22 тисячі 342 гривні (менше 18 тисяч на руки).

Заступник голови Рівненської облради Віталій Ундір отримав понад 40 тисяч на оздоровлення.


Заступником голови Рівненської облради депутат від партії «Сила і честь» та колишній перший заступник голови Рівненської ОДА Віталій Ундір працює з 9 вересня 2022 року.

Посадовий оклад у нього – 15 тисяч 125 гривень. Окрім премій різного роду та матеріальної допомоги, він у жовтні та грудні отримав доплату за науковий ступінь – 5% від окладу.

Найвища заробітна плата у посадовця була у листопаді – 124 тисячі 49 гривень до оподаткування (99 тисяч 860 гривень на руки). Того місяця він отримав 40 тисяч 580 гривень матеріальної допомоги на оздоровлення.

53 тисячі 524 гривні матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань посадовцю нарахували у грудні. Загалом на руки він тоді отримав 87 тисяч 172 гривні.

Найменша зарплата у посадовця була у перший місяць його роботи – 19 тисяч 615 гривень на руки.

Олексій Бучинський вирішував соціально-побутові питання за майже 54 тисячі.


«Свободівець» Олексій Бучинський на посаді заступника голови облради вже друге скликання – з 2015 року.

Його посадовий оклад – 15 тисяч 125 гривень. Торік, крім березня, квітня і вересня, він отримував щомісячну премію від шести до майже 21 тисячі гривень.

Також посадовець щомісяця, крім березня та квітня, мав надбавку за особливий характер та інтенсивність праці – 14 тисяч 332 гривні.

Найменшу зарплату Олексій Бучинський отримав минулого року у березні – 18 тисяч 601 гривню (14 тисяч 974 гривні на руки). Найбільшу – у листопаді: 112 тисяч 847 гривень до оподаткування та 90 тисяч 842 гривні після всіх відрахувань.

Того місяця йому надали 44 тисячі 321 гривню матеріальної допомоги на оздоровлення.

А вже у грудні виплатили 53 тисячі 889 гривень матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових проблем. На руки того місяця Бучинський одержав 86 тисяч 227 гривень.

Рівне: Депутати в постійних комісіях опрацьовують питання на сесію

Ще однією посадовою особою яка в цій облраді отримує заробітну плату є очільник постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків, представник від  партії “За майбутнє” Ігор Ясенюк. Таким чином він з вересня отримав  премію 265% посадового окладу та надбавку 50% .

А також премії до державних свят – 100% у жовтні та 200% у листопаді та 73229,12 гривень. матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально побутових питань.

Посадовий оклад Ясенюка, як можемо побачити в документах, складає близько 13 500 грн. Проте, таку смішну суму він не отримує. Разом з усіма надбавками та преміями зарплатня коливалась від 35 і до 120 тисяч гривень.

Читайте також:

Війна не завада: очільники Рівненської облради отримують премії по 200 – 300%

На донати і щоб «не бути білою вороною»

Для того, щоб зрозуміти, що то за матеріальні допомоги отримували голова та заступники, чи були такі ж до повномасштабного вторгнення і чи інші працівники виконавчого апарату мають цю доплату, ми набрали згаданих посадовців та звернулися до пресслужби обласної ради. Минуло чотири дня, однак нам не відповіли.

Взяти коментарі телефоном вдалося лише у першого заступника голови облради Миколи Кучерука та у заступника Сергія Свисталюка.

Микола Кучерук каже, що допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань входять до соціального пакета, який «приймається у колективному договорі між колективом і керівництвом», і надаються на основі написаної заяви.

А заодно Микола Кучерук, власник Костопільського маргаринового заводу, більш відомого під торговою маркою «Родина», додав, що «не був ніколи білою вороною»:

– Чи мені потрібні гроші, чи не потрібні – це все окремо й індивідуально. Я, наприклад, на ту саму благодійність, допомогу армії… У мене пішли суми більше мільйонів уже. Тому якщо ви маєте якісь претензії до того, що я отримав чи не отримав, то я розумію, що кожне підприємство, заклад – вони живуть за тими ж законами, які прописані у положеннях, у тому всьому.

Щодо допомоги на оздоровлення, то пан Кучерук уточнив, що витратив її на поїздку до санаторію.

Заступник голови Сергій Свисталюк послався на свій звіт депутата обласної ради. Мовляв, у ньому «чітко все вказано», на що пішла отримана допомога. Розповідає, що витрачав гроші на тепловізори, автомобілі для ЗСУ, на благодійну допомогу тощо.

– Для прикладу, прилад нічного бачення коштував десь три з половиною тисячі доларів, тепловізор – десь три, – каже Сергій Свисталюк. – Тобто я, як громадянин України, витрачав кошти на те саме, що й кожен з українців. Тобто я їх отримував, але це не означає, що я їх витрачав на особисті потреби.