Новина

Пластуни Вараша підбили підсумки літа

10:46, 20 Вересня

зображення новини

Осередок Пласту – Національної скаутської організації України підбили підсумки літнього сезону. Літо видалось насиченим та різноманітним. Молодь з Вараша їздила на всеукраїнські табори та поділилась своїми враженнями. Про це повідомляє пластовий сайт осередку Вараш.

Цього року дівчата з гуртка «Адекватні відьмочки» вирішили відвідати  всі можливі крайові табори, розділились і кожен поїхав на той табір, що був для нього цікавішим. А приїхавши, привезли з собою величезну кількість емоцій та цікавих історій про табори.

Отже, де нам довелося побувати:
Міжкрайовий (міжнародний) вишкільний табір «Золота булава» (ЗБ), [Аня Верешко, Аделіна Телюк, Соня Пасевич]:
« Золота Булава» – це справді дуже крутий табір, що розвиває лідерські якості. Для нас кожен день був маленьким викликом і дослідженням роботи в команді.Тож порада вам на майбутнє: вірте в себе попри всі страхи. Ще одна класна річ на ЗБ – гутірки. Ще жодного разу ми не отримували стільки корисної інформації на таборах. Ми слухали про мотивацію, планування проектів, конфлікти, самовиховання, комунікацію і, ясна річ, лідерство. Тепер часто користуємось отриманими знанням в житті.

Крайовий мандрівний вишкільний табір «Говерля», [Аделіна Телюк, Аня Верешко, Лєра Соболєва, Катя Закревська]:
Кожна з нас мала свою сотню та свого сотника, з якими пройшла більше ніж 135 км! Цього року маршрут “Говерлі” вів нас через Горгани і ми піднялись на такі вершини як: г.Хом’як, г.Синяк, г.Бабин Погар, г.Малий Горган, г.Висока, г.Велика Сивуля. Також маршрут був складений з опорою на повстанську  історію, тому кожна сотня завітала до криївки “Грома”, хати-музею УПА, хреста “Морозу”.
КМВТ “Говерля 2019” залишить особливі спогади в серці кожної з нас і круті ватри в компанії своєї сотні-сім’ї ми запам’ятаємо надовго.

Крайовий морський табір (КМТ), [Таня Комовська]:
“Я мала можливість бути учасницею морського табору. Морське пластування досить відрізняється від звичного для нас. Тому мені було дуже цікаво дізнатись що це і як.  Перші дні нам розказувати про морські традиції і це було дуже цікаво. Ну от, наприклад, морські пластуни до однострою одягають білі шкарпетки та білі кросівки, що досить не звично. Ну а потім почалася теорія про плавзасоби. Як керувати та як поводити себе на них. І згодом почалася практика. Це було цікаво та страшно одночасно. Всі учасники мали змогу походити на таких плавзасобах як: SUP, каное, каяки, яхта  та віндсерфінг. Також мали дайвінг, занурювались на глибину з балонами. Вчилися рятувати людей, здавали вмілості та розважалися як могли. І навіть погано погода не заважала нам!”

Крайовий вишкільний табір (КВТ), [Соня Пасевич]:
“Мені довелося поїхати на «КВТ», хоча спочатку я зовсім туди не хотіла, та навіть боялася їхати, зараз я впевнено можу сказати, що це найкращий табір, зі всіх, на яких мені вдалось побувати. Щодня тебе оточують неймовірно круті люди, що йдуть з тобою пліч-о-пліч, що мотивують,  завдяки яким всі перешкоди стають просто не помітні та долаються на одному подиху. Окрім цікавих та корисних гутірок табір, звісно, мав ще й практичну частину – не лише таборові роботи та лисячий біг, а ще й мандрівку та здачу вмілості «3 пера».
Смішно було те, що нам сказали, що дводенна мандрівка буде мати кілометраж у 30 км, але бачили б ви наші очі, коли зупинившись на місці нічлігу,  крокомір   нарахував вже 40 км, а ще гірше було розуміти, що на наступний ранок на нас чекає ще й повернення назад, а разом з цим, ще й ніч без наметів.
Ще досі не можу повірити, що мені вистачило сил та сміливості здати вмілість «3 пера», що я сама вижила в лісі 3 дні, маючи при собі лише спальник, 3 сірники і 2 картоплини.
Всі 16 днів табору пролетіли так швидко, що я навіть не помітила. Чесно кажучи, зараз, я дуже сумую за табором та всіма, хто мене оточував, за нашими крутими імпрезами, дивними квестами, запальними ватрами та нескінченними таборовими роботами.”