Новина

Плановими можуть стати не відключення, а включення електрики – ДТЕК

15:15, 17 Листопада

зображення новини

Ракетні удари рф завдали настільки серйозних пошкоджень українській енергетичній структурі, що в деяких районах відключення світла може тривати цілими днями, а багатьом споживачам його вмикатимуть буквально на 2-3 години на добу.

Про це розповів в ефірі телемарафону “Єдині новини” виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, пише “Новинарня”.

“Ситуація дуже складна, хоч поки що контрольована. Росіяни завдали дуже серйозної шкоди об’єктам передачі – це підстанції, які передають електроенергію з одного району в інший. Через них живляться багато областей і в центрі, й на заході”, – зазначив Сахарук.

Він також повідомив, що внаслідок влучання значних пошкоджень зазнала одна з теплоенергостанцій, яка внаслідок цього припинила працювати.

“Зараз по всій Україні застосовуються графіки аварійних відключень. Деякі області обмежують дуже суттєво. І це триватиме доти, доки відновлювальні роботи не розпочнуться в потрібному масштабі”, – розповів топменеджер ДТЕК.

Він зауважив, що частково ці роботи вже почалися – “були технічні перемикання, відбувається розбір завалів і зруйнованого обладнання”. Проте в деяких випадках необхідне ще й попереднє розмінування території.

“Тому роботи тривають, але не в тому масштабі, який необхідний для встановлення нового й повного відновлення пошкодженого обладнання”, – зазначив Сахарук.

За його словами, без світла по Україні в середньому залишаються близько 40% споживачів. І суттєво зменшити обсяг відключень наразі “не є можливим через пошкодження”.

Прогноз щодо того, коли цей відсоток почне зменшуватися, поки що зробити неможливо.

Навіть гірше: Сахарук порадив споживачам підготуватися до того, що електроенергії не буде цілими днями.

“На жаль, у деяких районах (а їх багато) ми зараз будемо говорити не про планові відключення, а про планові включення. І кількість годин, протягом яких можуть бути ці планові включення, поки що дуже коротка – 2-3 години максимум“, – наголосив Сахарук.

Про які саме райони й регіони йдеться, виконавчий директор ДТЕК не сказав з міркувань безпеки.

Довідково:

Підприємства приватної компанії DTEK (бенефіціар – Рінат Ахметов) виробляють електроенергію на теплових та інших електростанціях, видобувають вугілля та природний газ, здійснюють трейдинг енергопродуктів на українському та зарубіжних ринках, розподіляють і постачають електроенергію споживачам тощо.
Підприємства DTEK обслуговують 5,6 млн клієнтів – споживачів електроенергії.