Новина

Перша молитва українською прозвучала у ще одному храмі на Рівненщині

14:37, 03 Листопада

зображення новини

27 жовтня у Свято-Троїцькому храмі села Війниця Млинівського району відбулося перше богослужіння  українською мовою. Про це повідомляють на сайті Рівненської єпархії Православної церкви України.

Богослужіння у Війниці провели благочинний протоієрей Володимир Левандовський, протоієрей Ігор Новосад, протоієрей Віталій Романюк та ієрей Іван Орел. У першому Богослужінні взяли участь хористи сусідньої Свято-Покровської церкви села Бокійма під керівництвом регента Тетяни Новосад.

Релігійну громаду Свято-Троїцької парафії Рівненської єпархії Православної церкви України села Війниця було зареєстровано 23 жовтня 2019 року.

Розмови про перехід до Української православної церкви Київського патріархату у Війницькій парафії, велися ще на початку війни 2014 року велися . Проблема набрала гостроти з 15 лютого 2019, коли загинув парафіянин, воїн-доброволець Руслан Кондратюк.  

На сайті також йдеться, що влітку 2019 року активними прихильниками Православної церкви України було створено ініціативну групу у складі 15 чоловік із сіл Війниця та Баболоки.  Ця група провела опитування щодо подальшого функціонування Свято-Троїцької  церкви, у результаті  278 парафіян проголосували за перехід під юрисдикціюПЦУ, 45 висловили бажання залишитися в УПЦ (у духовній єдності з Московським патріархатом) і 49 – не визначилися.

На парафіяльних зборах більшістю голосів було прийнято рішення про перехід до ПЦУ. Цю ініціативу підтримав благочинний протоієрей Володимир Левандовський та присутні священики Млинівського благочиння.