Новина

Острожани відсвяткували День народження «Культурного барбакану»

14:07, 23 Вересня

зображення новини

Рівно рік минув, як ініціативна група острожан за підтримки програми «Малі міста – великі враження», Рівненської обласної державної адміністрації та Острозької міської ради реалізувала унікальний проект «Культурний Барбакан».

У пам’ятці історії ХVI століття Татарській вежі представники влади, громадськості та місцеві активісти  створили унікальний мистецький простір. Ініціаторами та реалізаторами проекту були начальниця відділу культури та туризму виконкому міськради Ольга Лозюк, заступниця міського голови Оксана Ситницька, керівниця Туристино-інформаційного центру Острога Анастасія Драчук, депутат та меценат Григорій Аршинов, працівник міськради Володимир Варишнюк та інші.

Відкриття Культурного барбакану у 2018 році відбувалося гучно. Острожани та гості міста мали можливість насолодитися музикою легендарного українського гурту «Пікардійська терція», симфонічного рок-оркестру «BREVIS», потанцювати середньовічних танців, побачити світлове та вогняне шоу, оглянути виставку картин, поярмаркувати та поласувати різноманітними смаколиками. Окрім того, впродовж року, Татарська вежа неодноразово ставала простором для концертів місцевих та запрошених артистів, виставок картин, пленерів художників та інших цікавих заходів.

І уже цієї неділі, 22 вересня, уся острозька громада відсвяткувала друге народження колись занедбаної Татарської вежі. З 16:00 по 23:00 годину у локації Татарської вежі було багато цікавого для дітей, молоді та старшого покоління.

Розпочалося святкування розважально-пізнавальною програмою для дітей «Таємниці мистецтва». Малечі розповідали про театр, вчили середньовічних танців. Місцеві та запрошені майстри з Луцька проводили майстер класи із розпису еко-сумок та виготовлення сувенірів зі глини.

Продовжила програму заходів Наталія Кушнірук. У стінах древньої вежі вона розповідала про мистецтво Леонардо да Вінчі. Під час мистецької лекції «Ренесанс – епоха Леонардо да Вінчі» звучало багато запитань.

Цікавою та для багатьох пізнавальною була частина події, коли команда, що створювала «Культурний барабакан» ділилася своїми спогадами про реалізацію проекту. Окрім того, гості свята могли оглянути фотовиставку, що висвітлювала, як занедбана Татарська вежа отримувала нове життя. Також відбулося урочисте розрізання святкового торту.

 

Концертна програма розпочалася із виступів місцевих талантів. Зокрема, у вежі звучала музика унікального гурту випускників вечірнього відділення Острозької школи мистецтв «Вечірня школа». До слова, до складу колективу входять заступниця міського голови Оксана Ситницька, депутати Григорій Аршинов, Тарас Хмарук, старший науковий співробітник Музею книги та друкарства Анатолій Хеленюк. У вечір святкувань гурт виступав разом із Острозьким тріо «Барви».

Для виступів на вечірній програмі організатори запросили київський гурт VIDVERTO. Також молодь розважав DJ Micik Gonibez. Як і минулого року, феєричним було вогняне шоу від творчої групи Fire Dance Show.