Новина

Обласний департамент освіти зливає національно-патріотичне виховання на Рівненщині

15:55, 10 Березня

зображення новини

У четвер, 9 березня, у Рівненській обласній раді відбулося засідання, на якому оголосили про об’єднання трьох закладів позашкільної освіти: Рівненського обласного центру національно-патріотичного виховання туризму і краєзнавства учнівської молоді, обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та станції юних натуралістів. Методи якими діють чиновники свідчить лише про одне – у час війни, “по-тихому” вони хочуть знищити позашкілля Рівненщини.

Колектив Рівненського обласного центру національно-патріотичного виховання туризму і краєзнавства учнівської молоді опублікував лист-заклик до громадськості та депутатів не дати місцевим чиновникам знищити заклад:

“В той час як вся наша держава відзначала день народження Великого Кобзаря, колектив нашого закладу поставили перед фактом закриття та “злиття” під прекрасним соусом оптимізації та зменшення витрат.

І можливо ми ніяк не реагували б на такі дії якби не методи якими вони проводяться. Ще на початку цього року при формуванні бюджету закладу ми звернули увагу, що коштів які закладені не вистачає не лише на заходи та функціонування, а навіть на заробітні плати.

В зв’язку з цією ситуацією ми звернулися у листі до голови Рівненської ОВА Віталія Коваля, ніякої реакції не отримали, аж до цього дня, коли дізнались, що виявляється заклад будуть ліквідовувати.

Тут наголосимо на комунікації. Колектив закладу саме дізнався про закриття, оскільки жодних консультацій, зустрічей із працівниками не було проведено. Всіх просто поставили перед фактом.

Та найголовніше такі дії Обласного департаменту Освіти та науки та депутатів викликали критику Міністерства Освіти та науки України, про що Рівненську Обласну раду та Військову адміністрацію було повідомлено листом. Проте, схоже міністерство на Рівненщині тепер не є авторитетом.

Наголошуємо, що нас гнітить навіть не те, що скоро колектив залишиться без роботи як те, що схоже національно-патріотичне виховання , туристські навички та дослідження рідного краю в цей час війни стали не потрібними. Принаймні на думку чиновників.

Закликаємо громадськість та депутатів підтримати нас у цій складній ситуації.”

Колектив комунального закладу ”Рівненський обласний центр національно-патріотичного виховання та туризму учнівської молоді” Рівненської обласної ради.Із заявою-зверненням до Рівненської облради звернулися й працівники Станції юних натуралістів (Лілія Шехтер):

“Ми – колектив комунального закладу “Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради, просимо власників, в особі обласної ради, допомогти зберегти унікальність нашого закладу, залишити дітям все те, що ми плекали і примножували десятиріччями, зберігаючи унікальну інфраструктуру, до речі, що має також і історичне значення для нашого міста та області!!! Нам дуже важко говорити про події, які зараз, у непростий для усіх, воєнний час, розгортаються з неймовірною швидкістю навколо нашого закладу позашкільної освіти… Адже ми не лише працівники, які працюють за мізерну оплату праці, ми – справжні патріоти, які виховують і навчають цьому тисячі вихованців! Вчити дітей любити і оберігати рідний край-рідну землю, чи не є це основовою патріотизму?

З Станцією у кожного з нас пов’язана частина життя, тут виростають і здобувають неймовірні знання і емоції не тільки наші прекрасні учні, але і наші власні діти. Частина колективу – вихованці Стації юних натуралістів!!! Наші випускники знайшли себе в галузях екології, психології, низки природничих наук. Ми знаємо кожен куточок мальовничої території Станції, бо своїми руками разом з вихованцями висаджували молодий садок, дендропарк, куточок екзотичних рослин, утримували більше 40 років землю, щоб захопити відвідувачів живою природою та важливістю її збереження…Все це – на ентузіазмі, з любов’ю та вірою у важливість нашої спільної справи…Екологічний рух, до якого ми закликаємо упродовж десятиріч учнівську та студентську молодь, педагогічних працівників – дає на сьогодні свої результати. Кількість учасників 45 обласних та 56 Всеукраїнських конкурсів еколого-натуралістичного напряму збільшилась у порівнянні з попереднім роком у 2-3 рази. За кожною роботою, яку присилають учасники ми бачимо очі дітей, ми відчуваємо душу…А наші рівненські учні з батьками можуть самі висловити свої відчуття, стосовно всього, що відбувається у закладі…6 років поспіль ми разом з колективом подаємо проєкт модернізації Станції юних натуралістів, де враховані всі зміни та шляхи адаптації закладу до сучасних вимог, з якими можете ознайомитись нижче… Дякуємо за розуміння і співпрацю! З повагою колектив комунального закладу “Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради.”