Новина

Нічого святого: На похороні військового священик МП з хрестом напав на священика ПЦУ

16:36, 30 Липня

зображення новини

У селі Яланець Томашпільської громади на Вінниччині священик Московського патріархату намагався побити хрестом священика Православної церкви України (ПЦУ). Про це пише вінницький портал «Vinbazar.com» з посиланням на місцевого активіста Сергія Тімкова.

Як повідомляється, інцидент трапився ще 22 липня під час траурної церемонії прощалися з бійцем ЗСУ Олександром Зінівим, який загинув біля Миколаєва. На траурному заході перебували представники різних конфесії.

Під час виступу настоятеля томашпільської релігійної громади ПЦУ протоієрея Михайла Василюка настоятель храмів в селах Яланець та Нетребівка отець Анатолій Дудко спробував побити виступаючого хрестом. Отця Московського патріархату вочевидь обурили заклики іншого священика відмовитися від конфесії, яка має спільність з державою-терористом Росією, а також докори, що під час панахиди загиблого назвали «Алєксандром», а не Олександром.

На оприлюдненому видно, як наносить кілька ударів виступаючому хрестом після чого сутичку припиняють військові. Під час перепалки священик розірвав нагрудний хрест отця ПЦУ. (Момент бійки на відео на 3:31 хв.)

«Московський піп під час промови настоятеля ПЦУ отця Михайла проявив агресію, легкі тілесні ушкодження, зірвав хрест з настоятеля і намагався використати свій хрест як знаряддя для побоїв», – прокоментував інцидент активіст Сергій Тімков.

До слова, що у Шепетівці священикам УПЦ МП заборонили проводити масові заходи та брати участь у громадських панахидах за загиблими бійцями. Заборона діятиме в межах всієї Шепетівської територіальної громади. У мерії підкреслюють, що прийняли це рішення, аби не допустити спекуляції на віруваннях мешканців.