Новина
Нардеп з Рівного задекларував електрокар преміумкласу за 1,7 млн грн
15:00, 10 Березня

Народний депутат із Рівного, заступник голови фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Олександр Ковальчук задекларував придбання електромобіля преміумкласу Mercedes-Benz EQS 450+ 2023 року випуску. Вартість автомобіля, згідно з повідомленням про зміни у майновому стані, становить 1 мільйон 711 тисяч гривень.
Про це йдеться в статті онлайн-медіа “Рівненські гроші “. Про придбання транспортного засобу депутат повідомив у декларації про зміни в майновому стані наприкінці 2025 року. Згідно з документом, власником електрокара «Mercedes-Benz EQS 450+» він став 24 грудня 2025 року. За технічними характеристиками ця модель має запас ходу понад 700 кілометрів. Продавцем автомобіля вказано підприємство «Mega Auto Care & Wholesale», зареєстроване у Детройті (США).
Раніше, у жовтні 2025 року, Ковальчук задекларував продаж свого попереднього автомобіля за 960 тисяч гривень. У декларації за 2024 рік він вказував, що володіє автомобілем «Audi Q7» 2015 року випуску.
Олександр Ковальчук був обраний до Верховної Ради у 2019 році від партії «Слуга народу». У парламенті він працює заступником голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, а з 1 грудня 2025 року є також одним із заступників голови фракції «Слуга народу».
Нагадаємо, що у липні 2025 року Ковальчук підтримав законопроєкт №12414, який посилював вплив Генерального прокурора на діяльність НАБУ та САП.
У декларації за 2024 рік депутат вказував низку нерухомості. Зокрема, три квартири у Рівному площею 65, 76 та 271 квадратний метр. Найбільшу квартиру він придбав у 2021 році. Тоді ж зареєстрував машиномісце площею 28 квадратних метрів та земельну ділянку. Крім того, депутат орендував у Рівному офіс площею близько 16 квадратних метрів.
Також Ковальчук має частку у квартирі площею 60 квадратних метрів у Звягелі на Житомирщині. Його цивільна дружина Лідія Рижа володіє часткою квартири у Вараші на Рівненщині.
Серед іншого майна депутат задекларував два люксові годинники — Breitling і Rolex, німецьку рушницю Merkel Suhl 96K та пошкоджену бронеплиту з автографами керівництва держави, яку він задекларував як артоб’єкт вартістю 100 тисяч гривень.
За 2024 рік Ковальчук задекларував 747 тисяч гривень заробітної плати у Верховній Раді. Його заощадження становили 105,2 тисячі доларів, 33 тисячі євро та 326,5 тисячі гривень. У цивільної дружини — 15 тисяч доларів та понад 122 тисячі гривень.
Крім того, депутат є співзасновником благодійного фонду «Україна для Героїв» та членом громадської організації «Паноплоїра».