Новина

Нардеп-кнопкодав з Рівненщини відмовився скласти свій мандат

14:48, 01 Жовтня

зображення новини

Народний депутат з Рівненщини Сергій Литвиненко (“Слуга народу”) відмовився скласти свій мандат. Про це заявила його колега, нардеп Ірина Верещук у інтерв’ю сайту цензор.нет.

Поки немає юридичного механізму притягнення до відповідальності за кнопкодавство, залишається розраховувати лише на моральне покарання, заявила нардеп.

“Немає поки юридичного механізму (притягнення до відповідальності за кнопкодавство. – Ред.). Ми внесли законопроєкт, але депутати з інших фракцій нас гостро за це критикують. Тому зараз немає іншого механізму, крім морального. Ми сказали: “складіть мандати”. Вони відповіли : “Не складемо”. Ну що, ми будемо бити їх?” – пояснила вона ситуацію з двома кнопкодавами від “Слуги народу” Оленою Копанчук і Сергієм Литвиненком.

Водночас, Верещук запевнила, що у фракції боротимуться з кнопкодавами.

“Ми будемо боротися з тими, хто порушує дані обіцянки, тому що ми давали колективні обіцянки. І люди, які голосували за нас, вони не розбираються, яке прізвище, вони кажуть: “ви обіцяли”. І якщо такі випадки повторяться, то такі, як я, а я сподіваюся, що таких буде багато, ми будемо ставити питання руба – або ми, або вони”, – сказала нардеп.