Новина

На Рівненщині відлунав фестиваль «Красносільські вітряки»

09:49, 16 Вересня

зображення новини

Уже вчетверте на Гощанщині відбувся десятий Всеукраїнський фестиваль народної творчості, історії та побуту «Красносільські вітряки» у селі Красносілля.

Організовують фестиваль спільними силами управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, обласний центр народної творчості, Гощанська районна державна адміністрація, Гощанська районна рада, відділ культури і туризму Гощанської районної державної адміністрації, Красносільська сільська рада.

Родзнкою цього дійства є те, що воно відбувається на галявині біля автентичного вітрового млина. Сам вітряк є одним із найстаріших в Україні оскільки побудований ще  Іваном Клічником – чехом за походженням ще у 1895 році.

Фестиваль збирає народні колективи та умільців, як з ближніх міст та сіл, так і з усієї України. Зокрема, цьогоріч свої таланти на святі демонстрували учасники вокального колективу «Калинове намисто» зі Шпанова. На своїй Facebook сторінці музиканти поділилися враженнями від фестивалю.

«Свято неймовірне! Багато учасників зі всієї України – Київської, Херсонської Луганської Черкаської, Вінницької , Хмельницької, Тернопільської, Житомирської, Рівненської областей. Цікаві виступи, спів деяких учасників заворожував серця. Особливо Заслуженої артистки України Руслани Лончиної. Дуже сподобались хореографічні колективи, особливо зі Славути

Зауважимо, що для усіх охочих окрім фестивальної програми було організовано екскурсії столітнім млином. Кожен бажаючий міг оглянути млин з середини та всі його давні механізми та на власні очі побачити як в давнину виготовляли борошно.