Новина

На Рівненщині стартує “Велике читання” із військовим, письмеником Сергієм Гридіним

17:10, 17 Березня

зображення новини

На Рівненщині стартує соціально-культурна ініціатива – “Велике читання”. Це мережевий загальнообласний літературний захід, який спонукає мешканців Рівненщини читати одну і ту ж книгу в один і той же час, а потім обговорювати її в бібліотеках на різних заходах по всій області.

Організатором такої ініціативи є Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека у партнерстві з бібліотеками тергромад області. Така подія відбудеться вдруге. Минулого року читали «Паперові солдати» Братів Капранових.

Цього року Рівненщина читатиме Сергія Гридіна. Проєкт стартуватиме у квітні і триватиме до кінця червня.

Про це написали у Фейсбук Валентина Кузьмич та Сергій Гридін.

Чому саме письменник Сергій Гридін?

Наталя Марченко, український науковець і письменниця говорить:

«Коли Вам важко порозумітися з батьками, – читайте Гридіна! Коли Вас напружують власні діти, – читайте Гридіна! Коли Вам просто цікаво, що у цих підлітків у голові, – читайте Гридіна! Він Справжній!»

Справжній письменник, який пише для підлітків, справжній батько, справжній українець, справжній воїн.

Літературна подія спрямована об’єднати жителів громади у спільному прочитанні книг цього автора – педагогів, психологів, соціальних працівників, дільничих офіцерів поліції, лікарів, підлітків та їх батьків. А бібліотеки стануть майданчиками для її обговорення.

Сергій Гридін народився 8 липня 1971 р. в м. Здолбунів Рівненської області. З 1985 по 1987 разом з батьками переїхав до Монголії. У 1988, після повернення в Україну закінчив середню школу, У 1994 році – економічний факультет Рівненського Національного університету водного господарства та природокористування. Літературний шлях розпочав, з книжок, які писав для одинадцятирічного сина. Відтоді читацька аудиторія автора – підлітки.

«Найважче, як на мене, писати книжки саме для підлітків. Дитячі книжки простіше писати, бо всі ми колись були дітьми і пам’ятаємо себе якраз у дитячому віці. А підлітки змінюються весь час і змінюються із часом. І тому писати підліткові книжки найважче» (з інтерв’ю Сергія Гридіна для “BBC Україна”).

Письменник опублікував цикл творів про пригоди Сашка та Петрика: «Федько, прибулець з інтернету», «Федько у віртуальному місті» та «Федько у пошуках чупакабри». Крім того, він створив низку оповідань для підлітків, з-поміж них «Відчайдушні», «Не такий», «Незрозумілі», «Не ангел», «І паралельні перетинаються» та «Дорослі зненацька».