Новина

На Рівненщині освятять новозбудовану капличку

13:05, 26 Вересня

Між селами Грушвиця і Мартинівка Рівненського районй освятять каплицю на місці старовинного чеського кладовища. Про це повідомив депутат Роман Стасюк.

“Століття тому, це було чеське кладовище. На старовинному кладовищі була чеська католицька капличка. До недавна – вона була вкрай занедбана. Трохи часу, бажання і грошей: капличку відновили. В тому ж вигляді в якому вона була. Навіть черепицю на дах і плитку всередині на підлогу відшукали автентичну” – заявив депутат.

В суботу, 28 вересня відбудеться повторне освячення каплички. До слова, збудована каплиця у 1926 році.

На цю знаменну для Грушвиці і Мартинівки подію приїдуть чехи, які тут жили і їхні нащадки. Освячення проведе єпископ Луцької дієцезії Римо-Католицької церкви, отець Віталій Скомаровський.

Початок о 12:00

 

Кажуть: хто не знає історії – той не має майбутнього.Часто трапляється так в Україні, що історія, архітектура, історичні пам`ятки бездумно знищуються. Часто під приводом "немає грошей". Але гроші то не проблема, якщо є бажання і трохи розуму.Між селами Грушвиця і Мартинівка є кладовище. Століття тому, це було чеське кладовище. Оскільки тут була чеська колонія. На старовинному кладовищі була чеська католицька капличка. До недавна – вона була вкрай занедбана.Трохи часу, бажання і грошей: капличку відновили. В тому ж вигляді в якому вона була. Навіть черепицю на дах і плитку всередині на підлогу відшукали автентичну.В суботу, 28 вересня відбудеться повторне освячення каплички. До речі, яка збудована у 1926 році. На цю знаменну для Грушвиці і Мартинівки подію приїдуть чехи, які тут жили і їхні нащадки. Освячення проведе єпископ Луцької дієцезії Римо-Католицької церкви, отець Віталій Скомаровський. Запрошую всіх приєднатись до цієї історичної і знакової події. Початок о 12:00

Опубліковано Романом Стасюком Середа, 25 вересня 2019 р.