Новина

На Рівненщині обговорили проблеми малої приватизації

10:18, 18 Вересня

зображення новини

Представники Рівненської обласної ради вчора, 17 вересня, взяли участь у круглому столі, на якому порушувалися питання малої приватизації. Зустріч ініціювало товариство, яке цьогоріч придбало об’єкт через електронну систему торгів PROZORO. У той же час обласна рада подала позов до суду, аби визнати результати приватизації недійсними.

Йдеться про об’єкт незавершеного будівництва – Комплекс дорожнього сервісу, який знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Київська, 108. Донедавна він перебував на балансі Служби автомобільних доріг у Рівненській області, а до його будівництва свого часу долучився обласний бюджет.

Натомість у грудні минулого року Фонд держмайна включив його до переліку об’єктів малої приватизації, які підлягають приватизації в 2019 році, при цьому не врахувавши інтересів територіальної громади.  Оскільки права на об’єкт були зареєстровані на 100 відсотків за державою.

У квітні цього року через електронну систему торгів PROZORO об’єкт придбало ТОВ «Транс-Н».

Зі свого боку Рівненська обласна рада подала позов до Господарського суду Рівненської області. Предметом позову є визнання майнових прав територіальної громади Рівненської області у цьому об’єкті, визнання недійсними результатів приватизації об’єкта малої приватизації та договору купівлі-продажу об’єкта малої приватизації.

Представники підприємства вважають, що позиваючись, обласна рада перешкоджає діяльності інвестора, що негативно впливає на інвестиційний клімат в регіоні. Свої претензії бізнесмени вирішили перенести у публічний простір, у той же час, як судові слухання у справі тривають.

Під час круглого столу сторони все ж обмінялися думками щодо ситуації, яка склалася.

Керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради – керівник секретаріату Богдан Сологуб розповів, що у 2001 -2004 роках на будівництво згаданого об’єкта обласна рада виділила 2 млн. 565грн. 20 коп., що відображено у висновку та звіті аудиторів.

Як пояснив начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи виконавчого апарату ради Богдан Гречко, оскільки громада області брала участь у створенні цього об’єкта, відповідно  має право на визнання своїх майнових прав.

Незважаючи на це, ігноруючи інтереси територіальної громади Рівненщини, державну реєстрацію права власності на цей об’єкт зареєстровано повністю за державою, а сам об’єкт продано. Тому Рівненська обласна рада і подала позов до суду.

Разом із тим, перед тим як позиватися, обласна рада зверталася листами до усіх зацікавлених державних органів, аби врегулювати це питання добровільно.

«Ми розуміємо позицію інвестора: він офіційно виграв торги, вклав кошти в цей об’єкт і хоче працювати далі. Однак зрозумілою є і позиція обласної ради: свого часу громада області також інвестувала в цей об’єкт кошти. Тому сьогодні ми не маємо права ігнорувати цей факт і хочемо повернути справу в законне русло. Розпочавши процедуру приватизації, були проігноровані права територіальної громади області. І  обласна рада одразу про це повідомила Фонд держмайна, Службу автомобільних доріг. Окремі листи надсилали тоді ще потенційному інвестору, попереджаючи про можливі ризики. Тому, вважаємо,  що необ’єктивно звинувачувати саме Рівненську обласну раду у спробах перешкоджати бізнесу. Адже ми діємо виключно в межах чинного законодавства України», – резюмував керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради – керівник секретаріату Богдан Сологуб.

Він також висловив сподівання, що представники інвестора і надалі діятимуть у законний спосіб, зокрема, і в ході судових слухань, а не будуть намагатися «малювати картинку, в якій влада – це ворог бізнесу».