Новина

На Рівненщині немає життєво необхідних ліків для онкохворих дітей (ВІДЕО)

14:34, 24 Вересня

зображення новини

В Рівненській обласній дитячій лікарні відсутні основні препарати хіміотерапії для лікування дітей з гострими лейкозами. А препаратів для хіміотерапії пацієнтам з іншими видами онкології залишилося орієнтовно на два-три місяці, інформує Суспільне.

Також у лікарні критично мала кількість життєво необхідних препаратів для пацієнтів з іншими тяжкими хворобами. Про це заявили керівниці благодійних фондів, які опікуються такими дітьми – Мар’яна Рева і Марина Кузмічова. І додали, що потреби обласної дитячої лікарні у медикаментах сформували і передали у міністерство охорони здоров’я ще в січні. Проте, вже вересень, а централізованої поставки медикаментів у лікарні досі не отримали.

З 2012-го року фінансування дитячої онкології постійно зростало. І станом на 2018-й ми вийшли на рівень, коли фінансування, принаймні, в нашій області, було 85-90% від загальної потреби. Це був дуже хороший показник. І в 2020-му році маємо просто різкий обрив, коли немає.– каже голова правління БФ “Скарбниця Надії” Мар’яна Рева.

Мар’яна Рева і Марина Кузмічова опікуються тяжкохворими дітьми Рівненщини і входять до Наглядової ради обласної дитячої лікарні. Вони зазначають, що заявки на централізовану закупівлю життєво необхідних медпрепаратів для пацієнтів обласної дитячої лікарні на 2020 рік сформували ще в січні. Але ліків і досі не отримали.

Протягом перших місяців року надходили ліки за попередні роки і тому такої критичної ситуації в лікарні не було. Також надходили ліки за кошти обласного бюджету, майже 3 мільйьони гривень було профінансовано медикаменти. Це все надходило і дітей було чим лікувати. Зараз ситуація просто критична, – каже Мар’яна Рева.

Те, що жодної централізованої поставки медикаментів за заявками 2020 року обласна дитяча лікарня досі не отримала, – підтверджує заступниця головного лікаря з медичної частини Любов Філик. А зі слів Мар’яни Реви така ситуація із поставкою ліків не лише на Рівненщині, а в усій Україні.

Наразі ж Мар’яна Рева і Марина Кузмічова підготували звернення до Міністерства охорони здоров’я, народних депутатів від Рівненщини і профільного комітету Верховної ради.

–  Якщо на наші звернення не відреагують, якщо постачання не піде, то ми виходимо на акцію протесту. У Рівному це буде в цю п’ятницю, 25 вересня. А всеукраїнська – у жовтні, – каже Марина Кузмічова.