Новина

На Рівненщині люди протестують проти викидів із заводу

17:05, 18 Вересня

зображення новини

Жителі села Нова Любомирка, що у Рівненському районі, нарікають на діяльність місцевого вапняно-силікатного заводу. Про це повідомляє UA:Рівне.

Вони стверджують, що пил з підприємства завдає шкоди навколишньому середовищу та їхньому здоров’ю. За словами голови Олександрійської ОТГ, –до складу якої входить Нова Любомирка, – Миколи Шустова, люди вже рік вимагають у власників підприємства встановити відповідні фільтри, які б затримували відходи. Однак досі зусилля місцевої влади та відповідних державних органів не призвели до бажаного для людей результату.

Жителька Нової Любомирки Людмила Алексейчук розповідає про незручності, які, за її словами, викликані сусідством з вапняно-силікатним заводом. Каже: коли вітер дме у напрямку села, то доводиться дихати пилом з відходів підприємства. З цим пані Людмила пов’язує часті хвороби у своїх дітей, а їх у неї троє.
– Діти постійно, як не бронхіт, то ангіна, самопочуття справді погіршилося. Помічаю по собі, по дітях, що набагато гірше. Можете подивитися на дах нашого будинку, який він білий. Там стоїть столик у нас на вулиці, протру – за годину знову біле. Одяг повісити після прання нереально просто. Виходиш – все у вапні, дерева, вітер дмухнув – усе в очі летить, дихальні шляхи. Я розумію: промислова зона, але ми немаємо з цим погоджуватися, якщо дійсно не встановлені ці фільтри, – розповідає жителька Нової Любомирки Людмила Алексейчук.
– Замірів проведено було близько п’ятнадцяти. У двох точках: на території Новолюбомирського ліцею і на вулиці Нафтовиків, 5, виявлені тільки проби формальдегідів. Це є невеличке таке перевищення, в одній точці в 1,06 раза, у іншій в 1,02. Але щоб зробити більш вірні заміри, потрібно передивитися документацію на викиди шкідливих речовин в атмосферне повітря. І тоді ми можемо подивитися, яке підприємство може давати викиди, – говорить представниця райвідділу  Держпродспоживслужби в області Ірина Сафонова.
Представники Держеконіспекції та Держпродспоживслужби розповіли Суспільному, що найближчим часом поінформують своє керівництво. І після отримання направлення прийдуть на підприємство з позаплановою перевіркою.