Новина

На Рівненщині люди обурюються великій зарплаті чиновників: замість пояснень отримали заяву про наклеп

16:27, 05 Квітня

зображення новини

У Зарічненській громаді обурюються невиправдано великій заробітній платі працівників селищної ради. Наприкінці березня голова та його команда подали щорічні декларації згідно з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Подекуди заробітна плата окремих співробітників за 1,5 місяці сягає понад 100 тисяч гривень. 

У відповідь на обурення мешканців громади, замість того, аби пояснити такі зарплати посадовців Зарічненської селищної ради написали заяви про наклеп до кіберполіції і прокуратури.

Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством – Стаття 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» до обов’язку осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та посадових осіб юридичних осіб публічного права, які одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету, щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.

Як зазначено на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, завдяки запроваджений у 2016 році системі е-декларування сьогодні кожен громадянин може дізнатися, які статки має посадовець, який отримує заробітну плату з коштів державного бюджету.