Новина

На Рівненщині лісники масово саджають дерева

10:56, 24 Жовтня

зображення новини

Приорітетним напрямком розвитку лісогосподарської галузі на сьогодні є забезпечення розширеного відтворення лісів. Лісогосподарським підприємством ДП “Дубровицьке лісове господарство у 2019 році проведено значні об’єми робіт із лісокультурного виробництва. З початку року створено лісових культур на землях лісового фонду загальною площею 149,1 га. Доповнення лісових культур проведено на площі 93 га. Про це повідомляє Дубровицький лісгосп.

Проте створення лісових культур неможливе без якісного посадкового матеріалу. Саме з цією метою на підприємстві закладено лісові розсадники на площі 0,94 га в умовах відкритого грунту а також в умовах контрольованого середовища в теплицях і коробах 0,3 га . Прогнозований вихід стандартних сіянція становить більше 2 млн. штук, Що в повній мірі задовольняє потреби підприємства в садивному матеріалі на наступний рік.

З метою природного відновлення залишаються площі з достатньою кількістю життєздатного самосіву і підросту головних і супутніх порід, що відповідають корінним типам деревостанів та площі, на яких проведення заходів щодо сприяння природному поновленню буде достатнім для наступного відновлення цінних порід і формування високопродуктивних молодняків.

Велика увага пиділяється проведенню доглядів за лісовими культурами та пироднім поновленням. Так при плані на рік 300 га підприємством за 9 місяців було виконано доглядів за лісовими культурами на площі 316 га та 50 га доглядів за природнім поновленням.