Новина

На Дубенщині батьки та двоє дітей отруїлися чадним газом

11:15, 08 Січня

зображення новини

6 січня о 23:29 в Радивилівську міську лікарню з діагнозом отруєння чадним газом були госпіталізовані жителі села Опарипси Дубенського району. Двоє дорослих (жінка 1984 року народження та чоловік 1985 року народження) та двоє дітей (хлопчики 2008 та 2016 років народження). Їх стан задовільний.

Усі обставини отруєння встановлюються.

Про це повідомило Головне управління ДСНС у Рівненській області.

Нагадаємо, що чадний газ не має запаху, безбарвний – його неможливо відчути. Потрапляючи в кров, сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень: людина гине, як від задухи.

Після двох годин перебування в приміщенні, де у повітрі міститься лише 0,1% СО, можна втратити свідомість і померти.

Рятувальники Рівненщини нагадують, що основними причинами отруєння чадним газом є відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах, недотримання квартиронаймачами вимог правил безпечного використання газу в побуті та власниками житлового фонду ОСББ.

Причинами відсутності тяги в першу чергу є несправність димових та вентиляційних каналів, їх засмічення, зруйновані оголовки димоходів, знаходження їх в зоні вітрового підпору.

Також негативно впливає відсутність притоку повітря в приміщення, де встановлені газові прилади (влаштування герметичних металопластикових вікон та дверей без провітрювачів) адже для згорання 1 м³ газу необхідно 10 м³ повітря. В окремих випадках на місці вентиляційних решіток встановлені електровентилятори або ці решітки закриті цупким папером.

Наголошуємо, що згідно ПБСГ п. 1.4.3. відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію побутових газових приладів і апаратів, димових і вентиляційних каналів, ущільнень вводів підземних комунікацій в будинках і будівлях покладається на їх власників.