Новина

Минає п’ята річниця загибелі солдата-навідника з Рівненщини

12:57, 16 Серпня

зображення новини

П’ять років тому сім’я Драчуків з Острожчини втратила чоловіка, батька, сина.  Петро Драчук пробув на фронті російсько-української війни лише пів року. І 14 серпня 2015 року зазнав поранення внаслідок обстрілу терористами з РСЗВ «Град» поблизу села Опитне Донецької області. Від отриманих травм помер солдат 16 серпня в Дніпропетровській лікарні.

Народився захистник 1967 року в селі Плоске Острозького району. Закінчив Плосківську школу, з 1994 року працював у філії магістральних нафтопроводів «Дружба» — спочатку слюсарем, згодом — оператором дільниці контрольно-вимірювальних приладів, автоматики та телемеханіки нафтоперекачувальної станції «Новини».

Мобілізований 5 лютого 2015 року, солдат 1-ї окремої мінометної батареї 1-го окремого механізованого батальйону, 93-та окрема механізована бригада.

Похований в селі Плоске. До рідного дому Героя несли на руках, у останню дорогу односельці проводжали Петра на колінах. Похований під супровід державного гімну у виконанні духового оркестру та залпи почесної варти, до якої доєднались побратими-мисливці.

За особисту мужність, сумлінне та бездоганне служіння українському народові, зразкове виконання військового обов’язку нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня  посмертно.

У Плосківській ЗОШ відкрито та освячено меморіальну дошку випускнику Петру Драчуку.

Вічна слава і шана Герою!