Новина

Мешканцям Вараша роздають калій йодид

16:39, 04 Березня

зображення новини

У Вараші мешканців громади закликають дотримуватись комендантської години, не панікувати та приймати калій-йодид лише за вказівкою Рівненської АЕС.

“У нас в районі, в місті в селах все спокійно ведуться роботи по укріпленню підступів до міста, цілодобово чергують патрулі. Є комендантська година, яку я дуже прошу і навіть вимагаю дотримуватись, без діла не шастати по містам і по селам. Рівненська АЕС посилено охороняється і тому дуже вас прошу за кілометр до станції не підходити.

Калій-йодид вживати виключно по команді атомної станції. Всі голови ОСББ отримали для своїх мешканців таблетки, управляючі компанії також отримали і мають роздати, якщо вже не роздали.

Прошу всіх тримати спокій, бо паніка – це найголовніший наш ворог”, – розповів міський голова Вараша Олександр Мензул.

Раніше Вараська міська рада повідомляла, що у приміщенні Центру дозвілля за адресою мікрорайон Будівельників 2А жителі громади можуть отримати калій йодид, який призначений для прийому у випадку катастрофи з радіаційним забрудненням.

У будні з 09:00-15:00 год., у вихідні з 10:00-12:00 год.

Калій йодид отримають лише ті люди, котрі не отримали його раніше за місцем проживання.

Нагадаємо, що сьогодні російські окупанти обстріляли та захопили Запорізьку АЕС.

Як повідомила Державна інспекція ядерного регулювання України, радіаційний гамма фон є таким, який не перевищує властивий для цієї території природний фон. Напередодні вороги захопили Чорнобильську АЕС.

Йодопрофілактика: приймати протягом 7 днів по одній таблетці (0,125 г) йодистого калію, а для дітей віком до 2-х років — частина таблетки (0,04 г). За відсутності йодистого калію використовуйте йодистий розчин: три-п’ять крапель 5% розчину йоду на склянку води, дітям до 2-х років — 1-2 краплі.

Про це розповіли в ITV.

Читайте також: Як захиститись на випадок загрози радіоактивного ураження