Новина

Кого знімуть з посади на Рівненщині: голову ОДА чи голову облради

18:12, 13 Травня

зображення новини

Депутати Рівненської обласної ради будуть визначатись з тим, чи висловлювати недовіру Голові Рівненської ОДА Віталію Ковалю та голові облради Сергію Кондрачуку.

Частина депутатів Рівненської обласної ради (від партій “Слуга народу”, “Сила і честь”, “Батьківщина”) подали проєкт рішення про недовіру голові облради Сергію Кондрачуку. Про це повідомила журналістка Ольга Ферар. Самого проекту на сайті обласної ради наразі немає. Всього під проектом рішення зібрано 26 підписів депутатів. Для того, щоб зняти голову необхідно, щоб проголосувала більшість депутатів – мінімум 33 обранці.

Водночас на сайті Рівненської обласної ради є проект рішення про недовіру до голови ОДА Віталія Коваля.

Свій коментар-пояснення надав у ході розмови Голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук.

Рішення депутати мають розглянути на найближчій сесії, яка запланована на 2 червня.

Як відомо, “вказати очільнику області  на двері” може відповідна рада – зокрема, якщо голові висловлює недовіру дві третини депутатів, то його автоматично відкликає з посади президент. Якщо ж лише проста більшість депутатів висловить недовіру, тоді президент має просто звернути увагу на цей факт і самостійно прийняти рішення – звільняти очільника ОДА чи ні.

Читайте також:

«Я не допущу, щоб мені тут оскорбляли голову адміністрації» – заступник голови ОДА емоційно став на захист свого «шефа»

Як відомо, представники президентської партії «Слуга народу» в Рівненській обласній раді ніяк не можуть змиритися із обранням більшістю депутатів головою облради Сергія Кондрачука.

Нагадаємо, що місцеві «слуги народу» раніше уже хотіли через суд скасувати кадрові рішення нової ради. Судова епопея тягнеться й донині. Тепер, аби показати перед вищим партійним керівництвом свою активність, вони і подали проект рішення про недовіру голові облради, який є членом партії “Європейська Солідарність”.

Нагадаємо, що головою Рівненської обласної ради 8-го скликання депутати обрали Сергія Кондрачука. Він був єдиним запропонованим на цю посаду кандидатом. Його підтримала більшість – 35 депутатів облради. У голосуванні взяли участь обранці від “Європейської солідарності”, “Радикальної партії Олега Ляшка”, “За майбутнє” та “Свобода”. Не брали участі в голосуванні й на момент голосування демонстративно покинули сесійну залу депутати партій “Сила і честь”, “Слуга народу” і “Батьківщина”.

Читайте також: