Новина

Книгу про архітектора часу князів Любомирських презентують у Рівному

14:24, 19 Жовтня

22 жовтня  о 12.00 у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбудеться презентація книги Петра Ричкова «Архітектор Ян Якуб Бургіньйон. Творча спадщина».
Петро Анатолійович Ричков – доктор архітектури,професор кафедри архітектури та середовищного дизайну НУВГП, професор кафедри консервації пам’яток Люблінської Політехніки (м. Люблін, Польща).
Монографія присвячена дослідженню мистецької спадщини архітектора, художника, садівника Яна Якуба Бургіньйона (1769 – ?). Більша частина його творчого життя була пов’язана з містом Рівне, де він багато років працював при дворі князів Любомирських. Ян Бургіньйон був автором унікального картографічного і мистецького документу , який включає відтворення більшої частини міста, а також 19 унікальних акварельних малюнків, що зображають різноманітні сюжети архітектурно-ландшафтного благоустрою резиденційного середовища. Також він є автором декількох живописних та графічних творів, пов’язаних з Вишневцем, Острогом, Почаєвом та Гуменниками (Рівненський р-н).
На основі плану Я. Бургіньйона, під керівництвом П. Ричкова у 1989 р., була виготовлена макетна реконструкція «Місто Рівне в кінці XVIII ст.», що розміщена у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.
П. Ричковє автором ряду наукових досліджень про архітектурну спадщину Острога, Почаєва, Володимира-Волинського тощо. Крім того, серед краєзнавців і шанувальників історії рідного краю користується популярністюйого книга«Дорогами южной Ровенщины».