Новина

Існування московської церкви в Україні є неприпустимим: на сесії Рівненської облради розглянуть звернення щодо діяльності МП

13:47, 06 Травня

зображення новини

Подальше існування та діяльність УПЦ (МП) в Україні загалом та на Рівненщині зокрема є неприпустимим. Про це йдеться у «Зверненні Рівненської обласної ради щодо діяльності на території області УПЦ (МП)». Обласні депутати, вочевидь, розглянуть його на сесії, яка відбудеться 20 травня, адже відповідний проєкт рішення був оприлюднений на сайті обласної ради 4 травня. Ініціював звернення голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук.

Серед іншого, у зверненні міститься вимога до Верховної Ради України щодо прийняття закону, який унеможливить чи заборонить діяльність УПЦ (МП) в Україні.

«Сьогодні бачимо істинну сутність так званого «русского міра» – ідеології, що стала головною рушійною силою нинішньої війни. Російські пропагандисти за допомогою цієї ідеології сформували у своїх співвітчизників міф про виняткову історичну роль Росії і дійшли аж до заперечення існування українського народу як такого. Наслідками пропаганди стало публічне схвалення переважною більшістю росіян руйнувань і смертей, які принесла їхня армія в Україну.

Прикро, але водночас символічно, що імперські прагнення російської влади, ідеологія «русского міра» штовхнула Путіна на війну з Україною, а Московського патріарха Кіріла – на благословення цієї війни, про що він неодноразово заявляв публічно.

Звичайно, ці кричущі факти відгукнулися болем у серцях багатьох православних українців, у тому числі священнослужителів та ієрархів УПЦ (МП). Вони почали відмовлятися згадувати під час Літургії імені патріарха Кіріла, ініціювати його публічне засудження, шукати канонічний спосіб здобуття автокефалії…», – йдеться у зверненні.

Утім, як зазначено у проєкті рішення, наразі доводиться з сумом констатувати, що церковне керівництво УПЦ (МП) на Рівненщині, більшість представників духовенства замість єдності у Христі в ПЦУ йдуть шляхом відстрочок та пошуком довгих та сумнівних шляхів, залишаючись у структурі РПЦ на чолі з її предстоятелем. При цьому відомо багато фактів, коли громади УПЦ (МП) виявляють бажання приєднатися до ПЦУ. Проте такі прагнення блокуються церковним керівництвом, й  інколи це відбуваються шляхом відвертих залякувань чи погроз.

З огляду на це депутати  Рівненської обласної ради  вважають неприпустимим подальше існування та діяльність УПЦ (МП) в Україні загалом та на Рівненщині зокрема.

Чи підтримають обласні депутати звернення – побачимо вже згодом. Однак з тим фактом, що унеможливлення чи заборона діяльності московської церкви в Україні – питання вкрай нагальне, погоджується дедалі більше українців. Адже, як свого часу зазначив Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній, УПЦ московського патріархату є останнім форпостом для президента рф путіна в Україні. Тому, зруйнувавши його, наблизимо не лише нашу перемогу, а й загальну деколонізацію українського публічного простору.

На головному фото – путін нагороджує митрополита Онуфрія державною нагородою РФ, орденом дружби