Новина

Гощанський парк озеленюють та засіють квітами

14:37, 30 Вересня

зображення новини

У Гощанському парку продовжують боротися зі заростями кропиви шляхом засіву трави. Суміш газонних трав для засіву парку придбала Гощанська селищна рада.

Місцеві мешканці Валерій Бейлах та Володимир Коташевський склали карту посівів. «Заглиблений сад», що поряд вулиці Шевченка засіяли сумішшю газонних трав, ділянку перед Будинком культури – маком жовтим каліфорнійським, а частинку парка, що на початку вулиці Наливайка – шавлією. Також, на різних ділянках з осені підсіватимуться космея (народна назва «україночки»), амарант, дзвіночки, а весною мальви, декоративні соняхи, рицину.

До благоустрою паркової зони також долучилася директорка музею університету Рівненського університету Водного господарства Єва Філіпович. Вона подарувала для посіву у парку власноруч зібране на квітниках університету насіння різних квітів.

Звичайно боротьба з заростями кропиви у парку тривала і багаторічна.На жаль, під час скошуванні кількість кропиви тільки збільшується, адже вона відновлюється скоріше за трави, що ростуть поряд. Наразі, за декілька років постійного корчування на багатьох ділянках парку вивели бузину.

До слова, парк у Гощі має близько семи гектарів та є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. До парку свого часу було завезено понад 50 різновидів рослин, притаманних південній півкулі, зокрема дерева гінкго, які збереглися й донині.