Новина

Друга хвиля декомунізації: Верховна Рада проголосувала за скасування російських географічних назв

10:56, 22 Березня

зображення новини

21 березня Верховна Рада ухвалила внесення змін до Закону України “Про географічні назви” щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України (№7253).

Про це у вівторок повідомляє народний депутат Володимир В’ятрович.

За закон проголосували 248 нардепів.

Таким чином “зроблено вирішальний крок на шляху очищення України від маркерів “русского міра” і повної деколонізації нашого публічного простору”, і цей документ – “не менш важливий, ніж ухвалений у 2015 році закон про декомунізацію”, – йдеться у повідомленні.

Ухвалений сьогодні закон визнає злочинною і засуджує російську імперську політику, забороняє її пропаганду та символи, визначає, що належить до цих символів, хто, як і в які строки видаляє їх з публічного простору”, – зазначив В’ятрович.

Закон спрямований на деколонізацію топоніміки та впорядкування використання у населених пунктах України географічних назв та символіки держави, яка вчинила збройну агресію проти України… З метою повного відновлення української історично-національної топоніміки, осучаснення її іменами новітніх Героїв у боротьбі з ворогом”, — зазначено у пояснювальній записці до проєкту 7253.

Змінами до Закону України “Про географічні назви” щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України будуть передбачати заборону присвоювати географічним об’єктам назви, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують державу-окупанта. Або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику, пов’язану з переслідуванням опозиції (опозиційних діячів), дисидентів та інших осіб за критику тоталітарного радянського та тоталітарного російського режиму. Зокрема, й громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях або тимчасово перебували на території держави-окупанта та стали жертвами переслідування з боку російських репресивних органів.