Новина

Чи завершується “Етноосвіта”: яку культуру популяризують на Рівненщині

16:17, 28 Липня

зображення новини

Проект “Етноосвіта” за підтримки Українського культурного фонду наближається до завершення. Попереду лише видавництво альманаху за підсумками роботи проекту та видавництво методичних рекомендацій для вчителів позашкільної освіти.

Про це розповіли організатори проекту під час прес-конференції.

Учасниками проекту стали 60 педагогів з усіх куточків Рівненщини, які впродовж 17-20 травня на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти пройшли курси підвищення кваліфікації вчителів “керівників гуртків” за інноваційною програмою “Етноосвіта”.

Програма була створена в рамках реалізації в рамках реалізації одноіменного проекту фахівцями інституту у співпраці зі спеціалістами обласного центру народної творчості. З учасниками програми впродовж чотирьох днів працювали лектори – відомі майстри Рівненщини: художники, фольклористи та ті діячі культури, які вже у своїй практиці впроваджують етноосвітні елементи. Керівники гуртків мали змогу не лише почути про їх досвід, а й на практиці повчитися тим ремеслам, які представляли лектори проекту.

Програма підвищення кваліфікації розрахована на 30 годин та містить 3 змістових модулі: “Загальні засади української етнопедагогіки”, “Методичні основи етнокультурної освіти” та “Особливості розвитку потенціалу підлітків за допомогою пластового, скаутського методу”. Після апробації в рамках проекту програма «Етноосвіта» передбачена для подальшого використання в освітньому процесі для підвищення кваліфікації педагогів позашкільної освіти.

У червні на базі пластової оселі Волошки учасники проекту на практиці вчилися застосовувати здобуті знання. Під менторством народних майстрів та носіїв традиці вони прцювали з дітьми та підлітками Пластової організації.

Учасники проекту разом з пластунами вчилися на майстер-класах народних умільців та вивчали ази пластової методики, щоб згодом використовувати її у своїй практиці.

Одна із надважливих цілей проекту – зробити культурну спадщину Рівненщини видимою та модною. І це стає можливим завдяки спільним зусиллям культури, освіти та пласту. Саме його досвід  роботи з молоддю дає можливість донести інформацію у цікавому для дітей та підлітків форматі.

Вивчати традицію, популяризувати її та передавати у спадок – одна із надважливих цілей проекту “Етноосвіта”, яку прагне досягти команда. І це стало можливим завдяки спільним зусиллям культури, освіти, пласту та підтримці Українського культурного фонду. Проект уже набув резонансу і долучитися до нього бажають і в інших областях України. Команда “Етноосвіти” готова масштабувати проект та сподівається, на фінансову підтримку влади у реалізації такої ідеї.