Новина

Чому жителям Рівненщини нараховують борги за газ (ВІДЕО)

13:34, 15 Вересня

зображення новини

Споживачам “Рівнегаз Збуту” приходять платіжки з боргом, якого там не було раніше. Газопостачальник твердить, що він робить перерахунок за надані в попередні роки послуги з врахуванням “температурних коефіцієнтів”. Тим часом люди, котрі не розуміють, за що їм нарахували борг, планують звертатися до суду, інформує Суспільне.

У липневій платіжці боргу ще не було, а в серпневій від “Рівнегаз Збуту” – з’явився перерахунок у розмірі 574 гривні, – каже житель Оженина Андрій Мирончук.

З початку серпня в Україні дозволили змінювати постачальника газу і пан Андрій цією можливістю скористався. Він вважає, що через це йому й нарахували борг.

Чи це є помилка їхніх юристів, фірми “Рівнегаз Збут”, чи це є їхнє свідоме шахрайство? Вони виставляють мені рахунок з 1 грудня 2015 по 30 вересня 2018, коли юридично вони можуть (навіть якщо вважати, що цей рахунок є законний), лише за 2018 рік. Вважаю, що це незаконно. Будемо звертатися мабуть до юристів і вирішувати це питання в судовому порядку, – розповів Андрій Мирончук.

У роз’ясненні від постачальника вказано, що газовий лічильник пана Андрія не вимірює тиск і температуру. Тож чоловіку перерахували різницю втрат підприємства від стискання газу, як це передбачено законом про ринок газу. В інформаційному запиті до “Рівнегаз Збуту” Суспільне просило повідомити, чи не помилково нарахований борг і чи пов’язано це зі зміною постачальника.

У відповіді йдеться: “Рівнегаз Збут” є розпорядником інформації стосовно умов постачання товарів, послуг та цін на них. Лише цю інформацію товариство зобов’язане надавати за запитами на отримання публічної інформації. Як визначено законом України “Про ринок природного газу” та правилами, усім споживачам природного газу гарантовано право вільного вибору постачальника. Варто зазначити, що на споживача також покладений обов’язок по здійсненню повного і остаточного розрахунку з попереднім постачальником”.

Споживачі, які змінюють постачальника, зараз масово звертаються зі скаргами,  Температурний коефіцієнт заднім числом, твердить вона, нараховує не лише “Рівнегаз Збут”, а й аналогічні підприємства в інших областях. Їх нібито змушують це робити газорозподільчі підприємства. У деяких платіжках борг сягає шести тисяч гривень.– каже координаторка громадянської мережі “ОПОРА” Тетяна Бойко.

Тим, хто налаштований оскаржувати зайві суми у платіжках, Тетяна Бойко радить спершу сплатити ту суму боргу, до якої в споживача немає претензій. Потім звернутися до колишнього постачальника за роз’ясненнями.

Після їх отримання – написати претензію до облгазу і облгаззбуту з вимогою усунути порушення. Паралельно підготувати скаргу до Нацкомісії держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Бланки документів опубліковані на сайті консультаційного центру “ГазПравда”.