Новина

Чому не харчуватимуть дітей в Олександрійському ліцеї?

12:06, 16 Жовтня

зображення новини

В Олександрійському ліцеї перестануть харчувати дітей пільгових категорій. Навчальний заклад, що розташований в Рівненському районі та є комунальним закладом Олександрійської сільської ради, має проблеми з фінансуванням. Про це повідомили інформаційне агентство Горинь.інфо батьки учнів ліцею.

В навчальному закладі закінчились кошти на безкоштовне харчування учнів пільгових категорій. А це: діти-сироти, інваліди, діти учасників російсько-української війни, діти із малозабезпечених сімей. Харчуванням окремих категорій учнів згідно законодавства, зобов’язані опікуватися органи державної влади та місцевого самоврядування, яким підпорядковані заклади загальної середньої освіти. В даному випадку таким органом є Олександрійська сільська рада.

Директор ліцею Володимир Федорась кілька разів на сесіях сільської ради просив виділити кошти для потреб освітян. Однак йому відмовляли. Окрім того, навчальному закладу не вистачає пального. А без пального шкільний автобус не зможе довозити на навчання дітей з сусідніх сіл (Волошки, Три Копці). То що, повернемось в далеке минуле, коли для того, щоб навчатись, діти змушені ходити пішки десятки кілометрів?

І ці всі проблеми – на фоні неефективного управління фінансовими ресурсами з боку Олександрійської сільської ради. Для прикладу, ще з липня сільська рада взяла кредит в казначейства для виплати освітянам заробітних плат. Сільською радою гальмується будівництво твердопаливної котельні ліцею, кошти на яку були виділені ще навесні. І це на початку опалювального сезону. А влітку через брак фінансування не фінансувались з сільського бюджету ремонтні роботи. Тому і лягли на плечі батьків та педагогічного колективу турботи про стан шкіл та дитсадків.

Що ж далі чекає освітні заклади Олександрійської сільської ради? Очевидно, мова йтиме про закриття шкіл та садочків. Таке припущення з’явилось не на порожньому місці – раніше вже припиняли роботу дитячого садочка в селі Забороль, що теж входить до Олександрійської сільської ради.

Така руйнація закладів освіти – пряма дорога до вимирання та деградації сіл. І причина – не в неефективній децентралізації, як про це постійно запевняє сільський голова. Адже чомусь такої печальної ситуації не спостерігається в інших ОТГ чи селах навіть того ж Рівненського району. Мова йде про управлінську ефективність. Точніше, про її повну відсутність…