Новина

Брати Капранови презентують нову книгу про видатного художника-упівця з Рівненщини

11:06, 19 Жовтня

зображення новини

У четвер, 24 жовтня, о 18:30 в Рівненській обласній бібліотеці (вул. Короленка, 6) письменники та видавці Брати Капранови презентують новий історичний роман «Паперові солдати» в Рівному!
У романі йдеться про долю художника Ніла Хасевича, який у молодому віці втратив ногу в залізничній катастрофі, але проміняв перспективу працювати в Америці на місце вчителя на Волині, а потім на боротьбу в лавах УПА.
«Довідавшись про Ніла Хасевича, ми зрозуміли, що він – справжній супергерой. Цей чоловік у тих умовах боровся проти наймогутнішої на той момент армії світу, таємної поліції, якою було МГБ. Ми не могли пройти повз такий сюжет. Хотілося зробити цікаву, сучасну, популярну книжку», – розповідають автори.


Також в «Паперових солдатах» зображено історію ще одного митця, ровесника Хасевича, який досягнув успіху в Америці. Це Володимир Титла, він же Білл Титла, головний художник студії Діснея, який намалював «Білосніжку», «Пінокіо», «Дамбо». Він народився в Нью-Йорку, а батьки його були з Тернопільської області.
Брати Капранови зазначають, що представили в романі дві різні біографії, два різних життєвих шляхи, аби показати, що у Хасевича був вибір, і те, що він загинув за Україну, було теж його свідомим вибором.
Під час презентації можна буде поспілкуватися з письменниками, придбати книги «Паперові солдати», «Справа Сивого», «Майдан. Таємні файли», «Мальована історія України», «Веселих свят», «Кобзар 2000», «Щоденник моєї секретарки», «Історія нашої Церкви».